Władimir Putin zabiega o przychylność wyborców przed wyborami prezydenckimi w marcu przyszłego roku.

Prezydent Rosji Władimir Putin na trzy miesiące przed wyborami prezydenckimi w Rosji obniża Rosjanom podatki i umarza długi. Dzięki takim zachętom ma zwiększyć się frekwencja wyborcza a rosyjski prezydent uzyskać reelekcję – napisał w czwartek portal RMF FM.

Dzięki decyzji Władimira Putina emeryci, inwalidzi oraz weterani wojenni nie będą musieli płacić podatków za ogródek działkowy. Szczodrość rosyjskiego prezydenta objawiła się także w umorzeniu wszystkim Rosjanom zaległych podatków za nieruchomości i samochody a także zrezygnowaniu z poboru podatków wynikających np. z umorzenia długów bankowych.

O zamiarze kandydowania w marcowych wyborach prezydenckich Putin poinformował na początku grudnia podczas spotkania z weteranami i pracownikami fabryki aut GAZ w Niżnym Nowogrodzie. Podczas spotkania jeden z robotników poprosił go o wyrażenie swojej woli startu w wyborach. W odpowiedzi Putin stwierdził, że „nie ma lepszego miejsca i lepszej okazji, by o tym ogłosić” – i zapowiedział, że będzie ubiegał się o reelekcję. Jak pisze RMF FM, sala przyjęła te słowa „wybuchem entuzjazmu”.

Rosyjska Rada Federacji, wyższa izba parlamentu, wyznaczyła wybory na prezydenta Rosji na dzień 18. marca 2018 roku. Jest to czwarta rocznicą aneksji Krymu przez Rosję. Jak podawała w ubiegłym tygodniu Polska Agencja Prasowa, wśród 23 polityków, którzy ogłosili zamiar ubiegania się o urząd prezydenta, są także szef komunistów Giennadij Ziuganow, przywódca Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimir Żyrinowski oraz jeden z przywódców opozycji Grigorij Jawlinski z partii Jabłoko.

CZYTAJ TAKŻE: W mińskich barach Ksenia Sobczak już jest prezydentem Rosji [+FOTO]

Kresy/ RMF FM

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply