Premier Wielkiej Brytanii Theresa May wzięła udział w czwartek w konferencji prasowej w Warszawie z premierem Matuszem Morawieckim.

Theresa May razem z kilkoma przedstawicielami swojego rządu przyjechała do polski z wizytą. Rozmawiała m. in. z premierem Mateuszem Morawieckim. Po spotkaniu brytyjska premier oświadczyła: Polacy mieszkający Wielkiej Brytanii stanowią bardzo istotny element społeczeństwa; chcemy, aby w Wielkiej Brytanii pozostali.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Chcemy, aby w Wielkiej Brytanii pozostali, dlatego też tak intensywnie pracowaliśmy nad tym, aby osiągnąć porozumienie z UE, dzięki czemu jesteśmy w stanie zagwarantować prawa obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii – tłumaczyła Theresa May.

ZOBACZ TAKŻE: Londyn: pobity Polak walczy o życie. Policja ściga 12 osób [+FOTO]

Ludzie będą mogli kontynuować swoje życie tak, jak przebiegało ono do tej pory – oświadczyła premier Wielkiej Brytanii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Theresa May dodała, że rok 2018 ma być rokiem polsko-brytyjskim, rokiem przedsiębiorczości, nauki i innowacyjności. Zaznaczyła, że oba kraje będą prowadzić współpracę w kwestii działań badawczo rozwojowych.

May oświadczyła również, że zapewniła Morawieckiego, że Wielka Brytania chce współpracować z Polską i innymi krajami członkowskimi UE, w celu ochrony „wspólnych wartości i interesów”.

Z Polską łączą nas historyczne więzy współpracy, które przetrwają wyjście Wielkiej Brytanii z UE – dodała szefowa brytyjskiego rządu. Dzisiejsze rozmowy w Warszawie nazwała również bardzo owocnymi.

Kresy.pl / bankier.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaro7
    jaro7 :

    Pani premier zaręczam że tego samego chce premier Morawiecki i PiS. Oni właśnie dlatego jeździli do GB jak na sraczkę ,by po Brexicie Polacy mogli tam zostać.Gdyby choć część tej energii która na to przeznaczyli ,ukierunkowali dla Polaków na Kresach to…….Niestety jak to powiedział Morawiecki”potrzeba nam 5 milionów…..upaińców” ,toteż ten 1 milion Polkaów wracających mogłoby pokrzyżować szyki.