Deputowany Dumy obwodu sachalińskiego trafi do kolonii karnej o zaostrzonym rygorze za kontrabandę.

Jak podał we wtorek portal rosyjskiej sekcji Radia Wolna Europa członek Dumy dalekowschodniego regionu Rosji Dmitrij Paszow został skazany przez sąd we Władywostoku za przemyt żywych krabów z uchylaniem się od płatności celnych. Zgodnie z wyrokiem trafi do kolonii karnej o zaostrzonym rygorze na okres 4,5 roku oraz zapłacić grzywnę z wysokości miliona rubli.

Służba prasowa Prokuratury Generalnej – Wydziału Dalekowschodniego Okręgu Federalnego twierdziła, że Paszow brał udział w grupie przemytniczej, która wywiozła z Rosji do Japonii, Korei Południowej i Chin około 3 tys. ton żywych krabów jadalnych o łącznej wartości około 1,6 mld rubli nie uiszczając opłat celnych na sumę ponad 9 mln rubli.

Oskarżony działał w ramach grupy pod kierownictwem właściciela trzech dużych przedsiębiorstw na Sachalinie, który był organizatorem przestępczego procederu. Grupa zajmowała się przemytem od 2014 do 2019 roku. Metodą działania grupy przestępczej było znaczne zaniżanie wartości wysyłanego towaru w oficjalnych deklaracjach celnych. Różnica zysku była ukrywana na rachunkach spółek offshore, w których udziały mieli członkowie grupy.

Paszow jest pierwszym skazanym w sprawie. Jest właścicielem spółki Moneron zajmującej się połowem krabów jadalnych. Rosyjska edycja “Forbesa” uznała go w 2020 r. za najbogatszego deputowanego w Rosji.

Czytaj także: Rosja rozmieści S-400 na Sachalinie

svoboda.org/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply