Prezydent Rosji rozmawiał o sytuacji na Ukrainie z niemiecką kanclerz Angelą Merkel. Według relacji służby prasowej Putina, jest on gotowy do kompromisu.

Putin przeprowadził z Merkel rozmowę telefoniczną. „Z uwzględnieniem wniosków Angeli Merkel, rosyjski lider zaznaczył gotowość uzupełnienia proponowanych w rosyjskim projekcie rezolucji Rady Bezpieczeństwa [ONZ] funkcje misji ONZ” – można przeczytać w komunikacie służby prasowej Kremla.

Sugeruje on, że Rosja gotowa jest przystać na rozszerzenie uprawnień ewentualnej misji pokojowej ONZ na Ukrainie. „Uwzględnia się, że zapewnienie ochrony obserwatorów OBWE funkcjonariuszami ONZ może być realizowana nie tylko na linii frontu po wycofaniu [z niego] sił i środków obu stron, ale i w innych miejscach, gdzie Specjalna Misja Obserwacyjna OBWE prowadzi swoje inspekcyjne wyjazdy z godnie z mińskim kompleksem środków” – to jest zasadami ustalonymi w ramach porozumień mińskich z 2014 i 2015 roku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Dwoje przywódców omówiło stan przestrzegania porozumień uzgodnionych jako polityczny sposób rozwiązanie konfliktu ukraińskiego. Strona rosyjska podkreśliła „niedopuszczalność” naruszania rozejmu w Donbasie. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko proponował wprowadzenie sił pokojowych ONZ na Ukrainę jeszcze na początku 2015 roku.

tass.ru/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz