Putin zapowiada przedstawienie schwytanych najemników

Prezydent Rosji Władimir Putin stwierdził, że po stronie Ukrainy walczy coraz więcej najemników.

Jak powiedział rosyjski przywódca – „Przedwczoraj na kolegium Prokuratury Generalnej mówiłem o potrzebie stworzenia szczegółowych i niepodważalnych ram prawnych dla wszystkich odrażających zbrodni, łamania międzynarodowego prawa humanitarnego przez neonazistów, zagranicznych najemników, a jest ich więcej i więcej” – zacytowała w środę agencja informacyjna TASS.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

845.18 PLN    (3.84%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Mówiąc o walczących po stronie Ukrainy „najemnikach” z innych państw Putin powiedział – „Po raz kolejny kilka osób zginęło, kilka zostało zatrzymanych. Wkrótce Ministerstwo Obrony zaprezentuje je opinii publicznej”.

Prezydent podkreślił, że „złoczyństwa” popełniane przez obywateli państw trzecich z pewnością zostaną poddane obiektywnej ocenie prawnej. „Ale musimy teraz poruszyć wszystkie te kwestie na szczeblu międzynarodowym, w tym na szczeblu parlamentarnym” – dodał Putin.

Jak przypomniała agencja TASS, w poniedziałek podczas przemówienia na rozszerzonym posiedzeniu kolegium Prokuratury Generalnej prezydent Rosji Władimir Putin zwrócił uwagę na liczne naruszenia prawa międzynarodowego przez ukraińskich nacjonalistów i zagranicznych najemników. Mówił o rzekomym zabijaniu ludności cywilnej, wykorzystywaniu ludzi, w tym dzieci, jako żywych tarcz.

Wkrótce po rozpoczęciu rosyjskiego ataku Ukraina ogłosiła formowania jednostki wojskowej dla ochotników z innych państw. Już na początku marca w jego szeregach miało się znajdować 20 tys. osób z 52 krajów. Rosjanie nazywają ich najemnikami.

tass.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz