Putin ocenił Zełenskiego: „Tragedia”

Prezydent Rosji Władimir Putin brał w czwartek udział w corocznej telekonferencji z obywatelami transmitowanej przez największe rosyjskie telewizje. Jedno z pytań dotyczyło nowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Jak podał prowadzący telekonferencję, pytanie o Zełenskiego zadał jeden z internautów. „Nie rozmawia pan z Zełenskim. Ale proszę zrozumieć, że jemu jest trudno, jest młody, niedoświadczony. Niech pan zrobi pierwszy krok” – zaproponował internauta Putinowi.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

0 PLN    (0%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Rosyjski prezydent zaczął od nazwania Zełenskiego „utalentowanym człowiekiem”. Putin wspominał występy Zełenskiego jako komika w Moskwie w ramach show KWN (Klub Wesołych i Pomysłowych) około 2005 roku. „Wszystko to było z talentem i śmieszne. Ale to, co widzieliśmy teraz, nie jest śmieszne. To nie komedia, to tragedia” – stwierdził rosyjski prezydent.

Putin uznał, że Zełenski powinien „rozwiązywać problemy”, skoro znalazł się na stanowisku głowy państwa, tym bardziej, że obiecywał to podczas kampanii wyborczej. Skrytykował ukraińskiego prezydenta za to, że oświadczył podczas wizyty we Francji, iż nie zamierza prowadzić rozmów z separatystami z Donbasu. „A jak w takim razie rozwiązać ten problem? We współczesnej historii nie ma ani jednego przykładu, kiedy konflikty tego typu byłyby rozwiązane bez bezpośredniego dialogu między obiema stronami konfliktu” – mówił Putin.

Prezydent Rosji zarzucił też Ukrainie łamanie porozumień mińskich poprzez utrzymywanie gospodarczej blokady Donbasu. „Blokada tylko się nasila, nic się z tym nie dzieje. Dlatego wykonywanie pierwszych kroków to łatwizna. Potrzebna jest wola polityczna ze strony ukraińskich władz.” – uznał gospodarz Kremla.

CZYTAJ TAKŻE: Putin o możliwości odbudowy relacji z Ukrainą

Kresy.pl / TASS

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz