Putin ocenił Zełenskiego: „Tragedia”

Prezydent Rosji Władimir Putin brał w czwartek udział w corocznej telekonferencji z obywatelami transmitowanej przez największe rosyjskie telewizje. Jedno z pytań dotyczyło nowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Jak podał prowadzący telekonferencję, pytanie o Zełenskiego zadał jeden z internautów. „Nie rozmawia pan z Zełenskim. Ale proszę zrozumieć, że jemu jest trudno, jest młody, niedoświadczony. Niech pan zrobi pierwszy krok” – zaproponował internauta Putinowi.

Rosyjski prezydent zaczął od nazwania Zełenskiego „utalentowanym człowiekiem”. Putin wspominał występy Zełenskiego jako komika w Moskwie w ramach show KWN (Klub Wesołych i Pomysłowych) około 2005 roku. „Wszystko to było z talentem i śmieszne. Ale to, co widzieliśmy teraz, nie jest śmieszne. To nie komedia, to tragedia” – stwierdził rosyjski prezydent.

Putin uznał, że Zełenski powinien „rozwiązywać problemy”, skoro znalazł się na stanowisku głowy państwa, tym bardziej, że obiecywał to podczas kampanii wyborczej. Skrytykował ukraińskiego prezydenta za to, że oświadczył podczas wizyty we Francji, iż nie zamierza prowadzić rozmów z separatystami z Donbasu. „A jak w takim razie rozwiązać ten problem? We współczesnej historii nie ma ani jednego przykładu, kiedy konflikty tego typu byłyby rozwiązane bez bezpośredniego dialogu między obiema stronami konfliktu” – mówił Putin.

Prezydent Rosji zarzucił też Ukrainie łamanie porozumień mińskich poprzez utrzymywanie gospodarczej blokady Donbasu. „Blokada tylko się nasila, nic się z tym nie dzieje. Dlatego wykonywanie pierwszych kroków to łatwizna. Potrzebna jest wola polityczna ze strony ukraińskich władz.” – uznał gospodarz Kremla.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Putin o możliwości odbudowy relacji z Ukrainą

Kresy.pl / TASS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz