Putin nagrodził ambasadora Rosji w Polsce orderem

Prezydent Rosji uznał, że ambasador tego państwa w Warszawie Siergiej Andriejew zasługuje na odznaczenie.

Prezydent Rosji Władimir Putin przyznał ambasadorowi Rosji w Polsce Siergiejowi Andrejewowi Order Aleksandra Newskiego. Odpowiednie zarządzenie zostało opublikowane na oficjalnym internetowym portalu informacji prawnych.

Andriejew został odznaczony „Za poważny wkład w realizację polityki zagranicznej Federacji Rosyjskiej i wieloletnią sumienną służbę dyplomatyczną” – jak wynika z dokumentu, którego treść przytoczył w poniedziałek portal Wiedomosti.

W latach 1999-2002 dyplomata pełnił funkcję ambasadora Rosji w Republice Angoli i Demokratycznej Republice Wysp Świętego Tomasza i Książęcej, a w latach 2006-2010. – w Norwegii. Od 26 sierpnia 2014 r. jest ambasadorem Rosji w Polsce.

Wiedmosti nie omieszkały przypomnieć o incydencie do jakiego doszło z udziałem Andriejewa 9 maja w Warszawie. W obchodzony przez Rosjan Dzień Zwycięstwa nad III Rzeszą dyplomata przybył na cmentarz wojskowy w Warszawie, gdzie pochowani są radzieccy żołnierze polegli w czasie drugiej wojny światowej. Czekała tam na niego grupa ukraińskich i ukraińskich manifestantów, którzy chcieli zaprotestować przeciwko rosyjskiej inwazji na zachodniego sąsiada.

Ambasador Rosji i inni rosyjscy dyplomaci zostali otoczeni przez ukraińskich aktywistów i oblani cieczą przypominającą krew. Do złożenia wieńca nie doszło – po pojawieniu się policji Andriejew wycofał się do samochodu. Sprawczynią okazała się aktywistka z Ukrainy Iryna Zemlana.

vedomosti.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz