Młody lew jaskiniowy mógł leżeć w wiecznej zmarzlinie od 20 do 50 tysięcy lat. Jego szczątki są dzięki temu doskonale zachowane.

Młode lwa jaskiniowego znaleziono w wiecznej zmarzlinie na brzegu rzeki Terechtych w ułusie abyjskim w Jakucji. – poinformował w piątek portal Syberian News. Znalezisko zostało dzisiaj zaprezentowane dziennikarzom w Jakucku.

To idealnie zachowane lwiątko, wszystkie kończyny przetrwały. Na skórze nie ma żadnych śladów ran zewnętrznych – mówi dr Albert Protopopow. Według niego stopień zachowania tkanek tego prehistorycznego drapieżnika ożywia nadzieje na jego sklonowanie.

Znalezisko może liczyć sobie od 20 do 50 tys. lat. Wiek zwierzęcia w momencie śmierci oceniono na 1,5-2 miesiące. Nie wiadomo, jaka była jego płeć. Długość jego ciała wynosi 45 centymetrów.

Zamarznięte lwiątko odnalazł we wrześniu br. miejscowy mieszkaniec Borys Bierieżnow po tym, jak w rzece obniżył się poziom wody. Do dzisiaj trzymano to w tajemnicy.

Syberian News przypomina, że dwa lata temu odnaleziono w tym samym regionie dwa inne zamarznięte małe lwy jaskiniowe. Dzisiaj zaprezentowane zwierzę jest od nich jeszcze lepiej zachowane.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjska rodzina przez 40 lat żyła w tajdze odcięta od świata

Kresy.pl / Syberian News
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz