Federalna Służba Bezpieczeństwa twierdzi, że wyeliminowała ekstremistę przygotowującego ładunki wybuchowe.

Funkcjonariusze FSB podjęli akcję przeciwko człowiekowi zamieszkującemu w obwodzie twerskim, który w swoim mieszkaniu urządził “laboratorium” do produkcji improwizowanych ładunków wybuchowych. Mężczyzna stawił opór agentom w wyniku czego został zastrzelony. Żaden z funkcjonariuszy nie odniósł obrażeń, nie ucierpiała też żadna osoba postronna, podała w czwartek agencja informacyjna RIA Nowosti.

W mieszkaniu zabitego ekstremisty znaleziono broń palną, naboje do niej, ładunek wybuchowy domowej roboty, substancje przydatne do konstruowania tego rodzaju ładunków. Zabity miał rosyjski paszport ale był imigrantem z jednego z państw Azji Środkowej.

Według FSB wyeliminowany ekstremista, który miał mieć powiązania z tzw. “Państwem Islamskim”, planował atak terrorystyczny z użyciem ładunku wybuchowego. Celem ataku miał być nieokreślony w oświadczeniu służby obiekt infrastruktury energetycznej.

Przy okazji poinformowania o najnowszej akcji antyterrorystycznej FSB podała, że w zeszłym roku udaremniła 20 prób przeprowadzenia zamachu terrorystycznego. W tym roku miała zapobiec czterem zamachom planowanym przez ekstremistów z Dagestanu, Baszkirii, Adygei i obwodu kaliningradzkiego. W tym ostatnim przypadku celem przygotowywanego zamachu miała być także infrastruktura energetyczna.

Czytaj także: FSB twierdzi, że złapała wandalów zwerbowanych przez Polskę 

ria.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply