Federalna Służba Bezpieczeństwa Rosji twierdzi, że zapobiegła zamachowi terrorystycznemu w regionie sąsiadującym z Polską.

Centrum Kontaktów Społecznych FSB twierdzi, że służba ta miała zapobiec „aktowi terrorystycznemu” do jakiego miało dojść w „obiekcie energetyki”, podała w czwartek agencja informacyjna Interfax. Funkcjonariusze zatrzymali już osobę mającą planować tego rodzaju akt sabotażu. FSB nie podała żadnych konkretniejszych informacji na temat zatrzymanego, ani gdzie konkretnie dokonano zatrzymania, poza tym, że odbyło się na obszarze regionu sąsiadującego z Polską.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Niedoszły zamachowiec jest obywatelem Rosji. W jego domu znaleziono ładunek wybuchowy domowej roboty, półprodukty do konstruowania tego rodzaju ładunków oraz „materiały o treści zniesławiającej w stosunku do rosyjskich organów władzy wykonawczej i ustawodawczej”.

Według FSB niedoszły akt sabotażu został zaplanowany przez zatrzymanego właśnie ze względu na „nienawiść do obecnych władz”. Zatrzymany próbował rekrutować innych obywateli w celu prowadzenia swojej działalność wymierzonych w elitę polityczną.

Wszczęto już postępowanie karne wobec zatrzymanego. Nie zadecydowano jeszcze czy trafi do aresztu czy zostanie zastosowany wobec niego innych środek zapobiegawczy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Czytaj także: FSB zatrzymała neonazistów [+VIDEO]

interfax.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz