Audycja „Na czasie UA” ma pomagać ukraińskim imigrantom w urządzeniu życia w Polsce i stać się dla nich platformą informacyjną.

W ubiegłą sobotę lewicowo-liberalna telewizja Superstacja rozpoczęła nadawanie cotygodniowego programu w języku ukraińskim pt. „Na czasie UA”. Program adresowany do ukraińskich widzów będzie pokazywany w każdą sobotę o godz. 21:45.

Jak podaje Superstacja „Na Czasie UA” to cotygodniowy program o charakterze informacyjno-poradnikowym dla 1,5 mln Ukraińców mieszkających w Polsce. Program ma przedstawiać najważniejsze wydarzenia z życia ukraińskiej mniejszości w Polsce, a także te istotne z punktu widzenia polsko-ukraińskich stosunków dwustronnych. Audycję będą tworzyć ukraińscy dziennikarze, którzy będą starać się odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące codziennego życia w Polsce, także poprzez rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Audycja ma stać się platformą porad oraz wskazówek, które mogą ułatwić życie mieszkającym w Polsce Ukraińcom.

W pierwszym wydaniu programu mówiono m.in. o początku roku szkolnego w Polsce i perspektywach zdobycia przez Ukraińców oświaty w naszym kraju.

PRZECZYTAJ: Nowy problem szkół w Polsce: nauczyciele nie potrafią porozumieć się z uczniami z zagranicy

Opowiedziano także o pojawieniu się w Warszawie przychodni obsługującej cudzoziemców w ich ojczystej mowie (w tym po ukraińsku). Odnotowano aktywność ukraińskich dyplomatów i polityków na forum organizowanym przez OBWE w Warszawie oraz na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Wspomniano także o otwarciu honorowego konsulatu Ukrainy w Opolu. Program odnotował również pojawiające się nowe udogodnienia transportowe pomiędzy Ukrainą a Polską. Zaproszony gość, Wira Melnyk, menedżer w firmie HR Group, opowiedziała o profilu przeciętnego ukraińskiego pracownika w Polsce, a także jakich zagranicznych pracowników najchętniej widzieliby polscy pracodawcy.

CZYTAJ TAKŻE: Dr Cezary Mech dla Kresów.pl: Ukraińcy obniżają Polakom płace i zmuszają ich do emigracji

CZYTAJ TAKŻE: Wrocław: Aktywiści chcą, aby miasto zatrudniło „pełnomocnika Ukraińców”

Kresy.pl / Superstacja

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. greg
    greg :

    NA CZASIE UPA. Ukry nie dają ani 1 gryvni na polską prasę ani audycje radiowe czy programy po polsku na Ukrainie. Dlatego nie widzę najmniejszego powodu aby wydawać pieniądze na nowe, dodatkowe audycje w j. ukraińskim w Polsce. Należałoby raczej przywrócić świętą zasadę WZAJEMNOŚĆI i cofnąć dotychczasowe duże dotacje (bez wzajemności z ukraińskiej strony) na setki tytułow ukraińskiej prasy oraz dziesiątki audycji radiowych i tv w j. ukraińskim w Polsce.

  2. zefir
    zefir :

    A banderowiec Tyma zaciera z radochy ręce.Po „symetrycznej”teorii debilaWjatrowycza,banderowcu znanym,w banderlandzie nie ma polskiego śladu.Taki Kuchta sejmowy,czy ta senacka marszałkowska cnota w tej lewicowo-liberalnej Superstacji też się ciepło probanderowsko wypowiedzą-niech w polskim narodzie wiedzą jakich zasłużonych miłośników banderowskich ludobójców w Polsce mamy.