Ministerstwo Finansów poinformowało, że na wydatki związane z obroną narodową przewiduje się kwotę znacznie większą od tej, która była gwarantowana w ustawie budżetowej na 2020 r.

Ministerstwo Finansów podało na Twitterze, że w 2020 roku budżet przeznaczony na obronę narodową wyniesie łącznie 52 mld zł. Wszystko dzięki nowelizacji niedawno przyjętej przez rząd.

CZYTAJ TAKŻE: Wiemy na jakich zasadach amerykańscy żołnierze będą przebywali w Polsce. Zapisy umowy budzą kontrowersje

Uwzględniając przewidziany na 2020 rok spadek PKB, udział wydatków obronnych w porównaniu do tego wskaźnika będzie znacząco wyższy niż pierwotnie przewidziane 2,1 proc.

W poście Ministerstwo poinformowało o wzroście wydatków o 3 mld zł, przy czym pierwotny budżet przewidywał 49,9 mld zł wydanych na obronę narodową, z czego 49,015 mld zł w części budżetu nr 29 obrona narodowa. Trudno jednoznacznie stwierdzić, do której wartości odnosi się wpis.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Dodatkowe środki mogą zostać wykorzystane m.in. na pokrycie dodatkowych wydatków związanych z pandemią koronawirusa, obejmujących nieplanowane zakupy środków ochronnych dla żołnierzy, a także koszta związane z ich zaangażowaniem wewnątrz kraju i na jego granicach.

Szczegóły nowelizacji budżetu poznamy zapewny w ciągu dalszych prac w parlamencie. Projekt musi zostać teraz zatwierdzony przez obie izby parlamentu.

Kresy.pl 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz