Na terenie 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej znaleziono ciało 44-leteniego polskiego żołnierza. Sprawę bada prokuratura.

Ciało zmarłego polskiego żołnierza zostało znalezione na terenie jednostki wojskowej 4 czerwca. Zwłoki zostały odkryte na ogólnodostępnym parkingu przy ul. Sikorskiego 41 w Braniewie.

Śledztwo w sprawie śmierci żołnierza Wojska Polskiego prowadzi dział do spraw wojskowych Prokuratury Rejonowej Olsztyn Południe. Bliskim zmarłego zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną oraz udzielono pomocy w zorganizowaniu pogrzebu.

9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej w oficjalnym komunikacie poinformowała, że śmierć żołnierza nie miała związku ze służbą wojskową. Natomiast rzecznik prokuratury Daniel Brodowski oznajmił, że nie doszło do użycia broni palnej.

Śledztwo jest prowadzone pod kątem doprowadzenia namową lub też poprzez udzielenie pomocy do targnięcia się na swoje życie, to jest czyn z artykułu 151 kodeksu karnego. Postępowanie jest na wstępnym etapie, trwa gromadzenie materiału dowodowego. Obecnie prokurator czeka wyniki sekcji zwłok.

Przypominamy, że w czwartek w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie zmarł żołnierz 1 Brygady Pancernej ugodzony nożem przez imigranta.

Żołnierz strzegący granicy Białorusi przed migrantami został pchnięty nożem 28 maja w czasie akcji zatrzymania przekraczającego nielegalnie granicę. Do ataku doszło w rejonie Dubicz Cerkiewnych. Żołnierz Wojska Polskiego podjął działania na rzecz zatrzymania migranta przekraczającego nielegalnie granicę, ten wyjął nóż i zranił żołnierza.

 

radioolsztyn.pl/wojsko-polskie.pl/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply