Premier Włoch Mario Draghi ujawnił ile warta jest dotychczasowa pomoc jego kraju dla Ukraińców.

Jak powiedział Draghi na warszawskim szczycie państw chcących wspierać Ukraińców – „Italia już wydzieliła 500 milionów euro na wsparcie dla ukraińskich uchodźców w naszym kraju. Jestem zadowolony, że mogę oświadczyć, że właśnie zwiększyliśmy tę sumę do ponad 800 milionów euro” – zacytowała agencja RIA Nowosti.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6599 PLN    (29.99%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Włoski premier ujawnił też, że jego państwo już przesłało 11o milionów euro prosto do budżetu Ukrainy. W planach jest przelanie kolejnych 200 milionów. Draghi tłumaczył pomoc tym, że wojna rosyjsko-ukraińska już doprowadziła do katastrofy humanitarnej, zmuszając dużą liczbę Ukraińców do opuszczenia ojczyzny.

Oprócz wspierania ukraińskich uchodźców i rządu Kijowa, Włochy wysyłają Ukrainie pomoc wojskową, której wielkość i parametry są jednak utajnione.

Czwartkowa konferencja w Warszawie została zorganizowana przez Polskę i Szwecję. Miała ona skupić państwa chcące wspierać Ukrainę w czasie toczącej się wojny z Rosją. Obok szefów rządów pojawił się także przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel oraz przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Czytaj także: Skynews: Kuleba domaga się, by Brytyjczycy przekazali swoje czołgi Ukrainie, a nie Polsce

ria.ru/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz