Osmanen Germiania – formalnie klub bokserski, w praktyce założony przez osoby narodowości tureckiej gang, który szybko rozrósł się w kryminalnym podziemiu Niemiec.

13 marca jednostki specjalne niemieckiej policji otoczyły 60 obiektów w trzech landach – Nadrenii Północnej-Westfalii, Badenii-Wirtembergii i Hesji. Ponad tysiąc policjantów zostało zaangażowanych w zatrzymanie członków klubu „Osmanen Germania BC”. Formalnie to klub bokserski. W praktyce struktura ta była przestępczym gangiem działającym jak niesławne gangi motocyklowe, przybierająca zresztą ich imidż. Funkcjonariusze zabezpieczyli materiały mające być dowodami w postępowaniach karnych przeciw „Osmanom” – nośniki danych, dokumenty, broń i narkotyki.

Przed sądem rozpoczęła się w poniedziałek rozprawa ośmiu czołowych członków gangu za ich działania przeciw mężczyźnie który chciał opuścić szeregi klubu. Mężczyźnie wybito zęby, postrzelono go w udo i skopano do nieprzytomności, po czym oprawcy bez znieczulenia wyciągnęli mu z rany pocisk. Poszkodowany był skrępowany przez trzy dni ale jakoś udało mu się uwolnić i zbiec.

„Osmanen Germania BC” powstał jako klub bokserski zaledwie trzy lata temu. Jednak w krótkim czasie rozrósł się do liczebności od 400 do 2,5 tys. członków zgrupowanych w 33 oddziałach. Gang ma swoich członków także w Austrii, Szwajcarii, Szwecji i Turcji. To właśnie Turcy założyli grupę przestępczą na co wskazuje sama nazwa gangu, wzięta od dynastii przez 600 lat panującej nad tureckim sułtanatem. „Osmanowie” szybko wyrąbali sobie miejsce w przestępczym podziemiu, w którym trudnili się pobieranie haraczy, zmuszaniem do prostytucji, handlem bronią i narkotykami. Szczególnie ostro konkurowali z kurdyjskim gangiem Bahoz. Działalność „Osmanen Germania” miała bowiem także aspekt polityczny.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

MSW Nadrenii Północnej-Westfalii twierdzi, że gang „Osmanen Germania” jest ściśle związany z rządzącą Turcją Partią Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP). Sprawę tych powiązań bada już Krajowy Urząd Kryminalny (LKA) Badenii-Wirtembergii. Gang miał się kontaktować z Unią Europejskich Demokratów Tureckich (UETD), która według niemieckich śledczych jest ekspozyturą tureckiej partii rządzącej w Unii Europejskiej, ale też z przedstawicielami tureckiego Ministerstwa Sprawiedliwości. MSW Nadrenii Północnej-Westfalii twierdzi, że „Osmanen Germania” upowszechniają „poglądy turecko-nacjonalistyczne, częściowo skrajnie prawicowe” – jak cytuje telewizja Polsat News. Ochraniali też imprezy organizowane przez UETD i inne organizacje sympatyzujące z władzami Turcji.

„Osmanowie” czuli się w Niemczech tak pewnie, że nagrali klip muzyczny o jednoznacznym przekazie. „Przejmiemy cały kraj” – zapowiadają w nim członkowie klubu.

Czytaj także: Przemyśl: Wyroki dla gangu sprzedającego dowody tożsamości Ukraińcom

polsatnews.pl/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz