Rada Unii Europejskiej poszerzyła spis rosyjskich osób prawnych objętych sankcjami o kolejne sześć firm. Decyzja została już opublikowana na oficjalnej stronie internetowej Rady.

O rozszerzeniu listy rosyjskich osób prawnych objętych sankcjami strona Rady Unii Europejskiej poinformowała w poniedziałek. „Rada dodała 6 podmiotów do listy objętych sankcjami za działania podważające lub narażające na szwank integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy” – można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Rady. Sankcjami zostały objęte: Strojgazmontaż-Most, WAD, stocznia Zaliw, Mostotrest, Strojgazmontaż Grupa SGM, Instytut Giprostrojmost.

Jak napisano w komunikacie „wspomniane podmioty trafiły na listę za udział w budowie mostu nad Cieśniną Kerczeńską łączącego nielegalnie zaanektowany Krym z Rosją„. Działania te zostały zakwalifikowane jako zasługujące na objęcie sankcjami ponieważ rosyjskie firmy „wsparły konsolidację rosyjskiej kontroli nad nielegalnie zaanektowanym Krymem, co jeszcze bardziej podważa integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Tym samym „łączna liczba podmiotów objętych przez UE sankcjami wzrosła do 44”. Rada Unii Europejskiej przypomniała też, że sankcjami w postaci zakazu wjazdu i zamrożeniem aktywów finansowych objęła 155 Rosjan. W marcu Unia Europejska przedłużyła ten pakiet sankcji na kolejne pół roku.

consilium.europa.eu/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz