Kierownictwo Twittera informuje o kasowaniu wpisów upowszechniających treści łączące pandemię koronawirusa SARS COVID-19 z funkcjonowaniem sieci komunikacyjnej 5G.

W środę administracja jednego z najpopularniejszych portali społecznościowych podała, że zamierza zwalczać „niezweryfikowane twierdzenia nakłaniające ludzi do zaangażowania w szkodliwą działalność, która może prowadzić do zniszczenia lub uszkodzenia krytycznej infrastruktury 5G, lub może prowadzić do szerzenia paniki, niepokojów społecznych, lub nieporządków na dużą skalę”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według piszącego o sprawie portalu brytyjskiej gazety „Daily Mail” działania administracji Twittera polegają na kasowaniu wpisów, które przekazują bezpodstawne wiadomości łączące rozwój pandemii SARS COVID-19 z działaniem sieci komunikacyjnej 5G, a także podają fałszywe informacje o zagrożeniu związanym z wirusem i skutkami społecznymi pandemii. Oznacza to, że kasowany będzie nie każdy wpis przekazujący niesprawdzone, mylne dane na temat działania sieci komunikacyjnej, lecz te, które zawierają apele o podjęcie działań wymierzonych w tę infrastrukturę.

„Daily Mail” napisał w czwartek o „fali niszczenia masztów” przekaźnikowych tworzących sieć 5G w Wielkiej Brytanii. Gazeta podaje, że tylko w czasie Świąt Wielkiej Nocy odnotowano 20 ataków w tym atak na maszt we wschodnim Londynie przeprowadzony z użyciem koktajlu Mołotowa, a także atak na urządzenie znajdującego się na gmachu szpitala w Birmingham.

Nową politykę administracja Twittera wdrożyła już 18 marca. Zarządzający portalem poinformowali, że od tego czasu skasowali łącznie 2230 tweetów zawierających „mylącą bądź potencjalnie szkodliwą treść”. Działania Twittera pochwaliło już zrzeszenie Mobile UK łączące brytyjskich operatorów telefonii komórkowej.

Wcześnie Twitter zdecydował się na cenzurowanie wpisów rozpowszechniających fałszywe propozycje leczenia infekcji nowym koronawirusem.

Czytaj także: Prawicowe dzieci we mgle

dailymail.co.uk/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz