Lider włoskiej partii Liga, w niedzielnej rozmowie z mediolańską gazetą, oświadczył że Unia Europejska musi przejść gruntowne zmiany. W przeciwnym razie nie widzi sensu jej istnienia.

Lider włoskiej, prawicowej partii Liga kolejny raz skrytykował Unię Europejską. W rozmowie z Corierre della Sera, były szef włoskiego MSW stwierdził, że po to jest się członkiem wspólnoty, aby ją zmieniać.

„Albo jest się w środku zmieniając reguły tej Europy, albo nie ma sensu siedzieć w klatce, w której nie pozwalają ci być rybakiem, lekarzem czy badaczem” – mówił.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Trzy dni wcześniej, na spotkaniu z klubem prasy zagranicznej przekonywał, że wyjście z Unii Europejskiej nie jest dla niego i dla jego partii priorytetem. Nie zmienił jednak swojego krytycznego nastawienia: „albo UE zmieni się, albo nie ma sensu, by dalej istniała” – powiedział.

Również na spotkaniu z klubem wypowiadał się pochlebnie o reformie sądownictwa w Polsce. „Każdy demokratycznie wybrany rząd, taki jak polski czy francuski, ma prawo głosować nad reformą wymiaru sprawiedliwości czy pracy, w jaką wierzy; decydują o tym obywatele tego kraju, a nie Unia Europejska”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Włoski polityk nie jest ulubieńcem unijnych urzędników. Donald Tusk, szef europejskiej partii ludowej, tak wypowiadał się o Salvinim: „Europejska Partia Ludowa musi ochronić Europę przed zagrożeniem nacjonalizmu. W polityce rozmowa jest zawsze lepsza od konfliktu, ale żeby rozmawiać, trzeba mieć wspólny grunt. A to nie jest tylko kwestia polityczna, ale także ludzka, dotyczy bowiem systemu wartości. Flirt z radykałami grozi tym, że można znaleźć wspólne odczucia i ulec ich wpływom. Nie jest trudno się zmienić, gdy wchodzi się z nimi w dialog”.

W wyborach do europarlamentu ugrupowanie Salviniego uzyskało aż 31,21 proc. głosów, co przełożyło się na 25 mandatów. Drugie miejsce zajął Ruch Pięciu Gwiazd z poparciem 22,66 proc. poparcia (19 mandatów). Kolejni byli: Partia Demokratyczna 21,54 proc. (18 mandatów), partia „Naprzód Włochy!” 9,25 proc. (7 mandatów) oraz Bracia Włosi 5,46 proc. (4 mandaty).

PAP/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz