Federalny Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe odrzucił we wtorek skargę posłów AfD na decyzję Angeli Merkel z 2015 dotyczącą otwarcia granicy dla imigrantów. – podała Polska Agencja Prasowa.

Klub parlamentarny antyimigranckiej Alternatywy dla Niemiec (AfD) składając skargę na decyzję Merkel argumentował, że otwarcie granicy z Austrią i decyzja o nieodsyłaniu migrantów powinna była być konsultowana z parlamentem. Federalny Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe nie przychylił się do tego stanowiska, „zwłaszcza, że AfD nie była w 2015 roku jeszcze reprezentowana w Bundestagu”, jak napisała PAP.

Ponadto sędziowie Federalnego Trybunału Konstytucyjnego uznali skargę AfD za niewystarczająco uzasadnioną.

Jak pisaliśmy, AfD złożyła pozew 14. kwietnia br. Doradca prawny partii Stephan Brandner mówił wówczas, że „pozew ten może zmienić świat”. I zmieni świat, jeśli zakończy się dla nas sukcesem – podkreślił. Jego zdaniem Merkel musiałaby wówczas „od razu ustąpić”.

Angela Merkel podjęła 5. września 2015 roku decyzję o wpuszczeniu do Niemiec migrantów, którzy na piechotę wyruszyli z Budapesztu w kierunku Austrii i Niemiec. Wywołało to dalsze fale migrantów z południa, których do Niemiec napłynęło ponad milion. Sprzeciw wobec tej decyzji pozwolił AfD podnieść jej notowania, wejść do parlamentu i stać się w nim trzecią siłą.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Wpadka niemieckiej gazety: kryzys migracyjny to zadanie dla Hitlera

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz