Jeśli twitterowy wpis Beatrix von Storch zostanie uznany za przestępstwo nienawiści, może jej grozić do 3 lat więzienia.

Niemiecka policja otrzymała kilkaset zgłoszeń o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wiceprzewodniczącą Alternatywy dla Niemiec (AfD), która napisała w poniedziałek na Twitterze o „barbarzyńskich, muzułmańskich hordach gwałcicieli”. Stróże prawa sprawdzają teraz, czy nie doszło do przestępstwa „mowy nienawiści” – podała agencja dpa.

Wiceprzewodniczącą eurosceptycznej i antyislamskiej AfD Beatrix von Storch zirytował twitt policji z Kolonii, która złożyła noworoczne życzenia po niemiecku, francusku, angielsku a także po arabsku.

Co u diabła dzieje się w tym kraju? Dlaczego oficjalna strona policji z Nadrenii Północnej-Westfalii twittuje po arabsku? Myślicie, że po to, aby ugłaskać barbarzyńskie, muzułmańskie hordy gwałcicieli? – napisała von Storch wywołując burzę i powodując zablokowanie jej twitterowego konta na 12 godzin.

Z sieci zniknął także sam wpis niemieckiej polityk. Obowiązujące od wczoraj niemieckie prawo nakłada na sieci społecznościowe obowiązek usuwania w ciągu 24 godzin od zgłoszenia treści „w oczywisty sposób” będących „mową nienawiści”. Za nieprzestrzeganie tych przepisów grożą wielomilionowe kary.

Po upływie zawieszenia wiceprzewodnicząca AfD napisała „Teraz Facebook też mnie ocenzurował. To jest koniec państwa konstytucyjnego”. Jeśli prowadząca sprawę prokuratura w Kolonii doszuka się we wpisie von Storch znamion przestępstwa, grozi jej kara pieniężna, bądź pozbawienie wolności do 3 lat.

CZYTAJ TAKŻE: Epidemia gwałtów w niemieckich ośrodkach dla migrantów

Kresy.pl / dpa / Guardian

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. franciszekk
  franciszekk :

  Aaaaa…. le jajaa…..!
  Toż to DEMON-kracja w pełnej krasie w wydaniu czerwonego niemieckiego kołchozu !
  Nie istniejący już sowiecki kołchoz zwany ZSRR był przysłowiowym PIKUŚ-iem w POrównaniu z niemieckim kołchozem zwanym UE!

 2. jwu
  jwu :

  Przed laty w jednym z komentarzy na ONET, napisałem ,że w przyszłości Niemcy ,będą obcymi we własnym kraju.Właśnie zaczęło się spełniać moje proroctwo.Niemiec u siebie ma mniejsze prawa niż muslim.

  • Mazowszanin jeden
   Mazowszanin jeden :

   @jwu Pamiętam dowcip z lat 90-tych: Niemcy w roku 2030, do kontroli drogowej zatrzymują policjanci auto i legitymują kierowcę. Jeden z policjantów patrzy na prawo jazdy kierowcy i mówi do kolegi – “patrz Ahmed, jaki dziwnie nazywa się ten człowiek – Johan Mueller” na co ten drugi odpowiada “Baszir, pewnie to jakiś cudzoziemiec”.

 3. Mazowszanin jeden
  Mazowszanin jeden :

  Droga pani Beatrix von Storch, prawda jest taka, że RFN nie jest krajem jakim go pani postrzegała. Aktualna IV Rzesza to kolejne wcielenie III Rzeszy, gdzie pod pozorem demokracji i praworządności wprowadzono czysty zamordyzm, rasizm i totalitaryzm. Przecież teraz Niemcy niby mają konstytucję, mają sądy, Bundestag uchwala ustawy ale nie służą one nikomu poza elitami władzy i wcielaniu ich ideologii. Wtedy był to hitleryzm, teraz spinellizm, wtedy niemiecki narodowy socjalizm, dziś eurokomunizm. W obu systemach politycznych nie ma miejsce na wolność myśli i poglądów. Wzorem książki “1944” Georga Orwella wcielono zapisy karne o MYŚLOZBRODNI. Czym kończyło sie mówienie rzeczy nie będących polityczną poprawnością proszę spytać się co starszych rodaków, może coś opowiedzą. Alternatywnie polecam wycieczkę do KL Sachsenhausen lub KL Dachau i pytania los o przeciwników politycznych NSDAP, a nawet tylko krytyków.

  • jwu
   jwu :

   @Mazowszanin jeden Czyli wraca stare .Z tą tylko różnicą ,że teraz miejsce nazistów zastąpili muslimy. Za ich krytykę, masz stosowny paragraf.U nas jest podobnie (chociaż nie w takim stopniu),krytyka Ukraińca ,to mowa nienawiści.