Jeśli twitterowy wpis Beatrix von Storch zostanie uznany za przestępstwo nienawiści, może jej grozić do 3 lat więzienia.

Niemiecka policja otrzymała kilkaset zgłoszeń o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wiceprzewodniczącą Alternatywy dla Niemiec (AfD), która napisała w poniedziałek na Twitterze o „barbarzyńskich, muzułmańskich hordach gwałcicieli”. Stróże prawa sprawdzają teraz, czy nie doszło do przestępstwa „mowy nienawiści” – podała agencja dpa.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Wiceprzewodniczącą eurosceptycznej i antyislamskiej AfD Beatrix von Storch zirytował twitt policji z Kolonii, która złożyła noworoczne życzenia po niemiecku, francusku, angielsku a także po arabsku.

Co u diabła dzieje się w tym kraju? Dlaczego oficjalna strona policji z Nadrenii Północnej-Westfalii twittuje po arabsku? Myślicie, że po to, aby ugłaskać barbarzyńskie, muzułmańskie hordy gwałcicieli? – napisała von Storch wywołując burzę i powodując zablokowanie jej twitterowego konta na 12 godzin.

Z sieci zniknął także sam wpis niemieckiej polityk. Obowiązujące od wczoraj niemieckie prawo nakłada na sieci społecznościowe obowiązek usuwania w ciągu 24 godzin od zgłoszenia treści „w oczywisty sposób” będących „mową nienawiści”. Za nieprzestrzeganie tych przepisów grożą wielomilionowe kary.

Po upływie zawieszenia wiceprzewodnicząca AfD napisała „Teraz Facebook też mnie ocenzurował. To jest koniec państwa konstytucyjnego”. Jeśli prowadząca sprawę prokuratura w Kolonii doszuka się we wpisie von Storch znamion przestępstwa, grozi jej kara pieniężna, bądź pozbawienie wolności do 3 lat.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Epidemia gwałtów w niemieckich ośrodkach dla migrantów

Kresy.pl / dpa / Guardian

Czytaj kolejny artykuł
5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Mazowszanin jeden
    Mazowszanin jeden :

    Droga pani Beatrix von Storch, prawda jest taka, że RFN nie jest krajem jakim go pani postrzegała. Aktualna IV Rzesza to kolejne wcielenie III Rzeszy, gdzie pod pozorem demokracji i praworządności wprowadzono czysty zamordyzm, rasizm i totalitaryzm. Przecież teraz Niemcy niby mają konstytucję, mają sądy, Bundestag uchwala ustawy ale nie służą one nikomu poza elitami władzy i wcielaniu ich ideologii. Wtedy był to hitleryzm, teraz spinellizm, wtedy niemiecki narodowy socjalizm, dziś eurokomunizm. W obu systemach politycznych nie ma miejsce na wolność myśli i poglądów. Wzorem książki „1944” Georga Orwella wcielono zapisy karne o MYŚLOZBRODNI. Czym kończyło sie mówienie rzeczy nie będących polityczną poprawnością proszę spytać się co starszych rodaków, może coś opowiedzą. Alternatywnie polecam wycieczkę do KL Sachsenhausen lub KL Dachau i pytania los o przeciwników politycznych NSDAP, a nawet tylko krytyków.