Dwie osoby odniosły obrażenia po tym gdy wjechał w nie kierowca samochodu osobowego, który ostatecznie zatrzymał się na barierkach ochraniających brytyjski parlament.

Według cytowanego przez portal BBC pracownika telewizji Barry Williamsa, około godziny 7.30 czasu miejscowego jeden z samochodów osobowych jadący ulicą przy której położony jest gmach brytyjskiego parlamentu zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył dwójkę stojących przy drodze rowerzystów, a następnie rozpędzony uderzył w barierki okalające gmach brytyjskiego parlamentu. Według niektórych źródeł sprawca potrącił jeszcze pieszych na chodniku. Jak relacjonuje Jason Williams samochód poruszał się z prędkością około 80 km na godzinę.

Interwencja policjantów była bardzo szybka. Sprawca został natychmiast aresztowany. W sieci pojawiły się zdjęcia kierowcy. To czarnoskóry mężczyzna.

Miejsce zdarzenia otoczone zostało policyjnym kordonem w tym przez funkcjonariuszy w pełnym uzbrojeniu. Zamknięto stację metra Westminster. Miejscowa policja nie określiła jeszcze czy doszło do wypadku czy raczej działanie kierowcy było zamachem terrorystycznym. Jednak do śledztwa włączeni zostali funkcjonariusze w wydziały antyterrostycznego.

Portal BBC przytacza relację świadka Ewaliny Ochab, która znajdowała się na przeciwległym chodniku – „Myślę, że to wyglądało na [działanie] intencjonalne, samochód jechał z prędkością na barierki”. Twierdzi ona również, że samochód jeszcze przed wypadkiem nie miał przedniej tablicy rejestracyjnej.

Według ratowników obrażenia odniesione przez dwie osoby, które trafiły do szpitala nie są poważne. W marcu zeszłego roku doszło w Londynie do podobnego zamachu terrorystycznego.Islamista Khalid Masood taranował przechodniów samochodem osobowym na moście w pobliżu parlamentu. W zamachu tym zginęły cztery osoby a kilkadziesiąt zostało rannych.

bbc.com/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz