Francuska organizacja zajmująca się walką z “homofobią”, a także była “konserwatywna” kandydatka na prezydenta Francji domagają się ukarania piłkarza klubu Paris Saint Germain i reprezentacji Senegalu Idrissę Gueye za to, że unika gry w koszulkach, na których znajdują się barwy LGBT.

Jak podaje France24, grupa Rouge Direct walcząca z “homofobią” w piłce nożnej wezwała ligę francuską i Paris Saint-Germain, aby poprosiły zawodnika Idrissę Gueye o wyjaśnienia po tym, jak w ubiegłym tygodniu opuścił on mecz, podczas którego piłkarze występują w koszulkach z numerami w barwach LGBT. Taką kolejkę profesjonalne kluby we Francji organizują raz na sezon.

Gueye opuścił tę kolejkę po raz drugi z rzędu. Według francuskiego radia RMC, powołującego się na niezidentyfikowane źródła, piłkarz nie chciał nosić tęczowego numeru na koszulce.

W ubiegłym roku Senegalczyk tłumaczył swoją nieobecność problemami żołądkowymi. W tym roku trener PSG Mauricio Pochettino powiedział, że absencja Gueye wynikała z „powodów osobistych”.

Rouge Direct napisało na Twitterze, że PSG i liga nie powinny wykluczać możliwości ukarania Gueye. „Homofobia nie jest opinią, ale przestępstwem” – uważa grupa.

Sprawa przybrała obrót polityczny, ponieważ piłkarza zaatakowała Valerie Pecresse, kandydatka Republikanów w kwietniowych wyborach prezydenckich we Francji, nazywana przez France24… “konserwatystką”.

„Zawodnicy klubu piłkarskiego, a w szczególności PSG, są postaciami, z którymi identyfikuje się nasza młodzież” – napisała Pecresse na Twitterze. „Mają obowiązek dawania przykładu. Odmowa Idrissy Gana Gueye przyłączenia się do walki z homofobią nie może pozostać bez sankcji!” – uważa francuska polityk.

Według France24 liga francuska uruchomiła trzy lata temu program, który pozwala widzom zgłaszać “seksistowskie, homofobiczne lub rasistowskie” incydenty, których są świadkami. Stacja nie podała jednak, jakie są efekty tego programu.

CZYTAJ TAKŻE: Piłkarz Bundesligi odmówił noszenia symbolu środowisk LGBT

Kresy.pl / france24.com

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply