Zdaniem głównego doradcy medycznego francuskiego rządu ds. COVID-19 Francja powinna prawdopodobnie ogłosić trzeci lockdown od początku epidemii koronawirusa.

Jak podała agencja Reutera, Jean-François Delfraissy, przewodniczący rady naukowej, która doradza francuskiemu rządowi w sprawie reakcji na COVID-19, powiedział w niedzielę, że Francja prawdopodobnie musi przejść do trzeciego lockdownu, być może w lutym, z powodu rozprzestrzeniania się nowych wariantów koronawirusa.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„Prawdopodobnie musimy iść w kierunku zamknięcia. Niezależnie od tego, czy ma to być bardzo ścisłe zamknięcie, jak w marcu [2020 roku], czy łagodniejsze, jak w listopadzie, jest to decyzja polityczna”- powiedział Delfraissy telewizji BFM.

Rząd Francji spotka się w środę, aby zdecydować, czy podejmie dodatkowe działania.

„Jeśli nie zaostrzymy przepisów, od połowy marca znajdziemy się w niezwykle trudnej sytuacji… To krytyczny tydzień, politycy muszą zdecydować” – uważa Delfraissy.

Zdaniem eksperta byłoby sensowne, aby nowy lockdown zbiegł się z dwutygodniowymi feriami szkolnymi zaczynającymi się 6 lutego, i aby przedłużył je o co najmniej tydzień.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, 16 stycznia rząd Francji wydłużył godzinę policyjną i rozszerzył ją na cały kraj. Wprowadzono obowiązek okazywania testu na koronawirusa przez wszystkie osoby przybywające do Francji spoza Unii Europejskiej oraz tygodniową kwarantannę dla takich osób. Mimo to średnia liczba wykrywanych zakażeń wzrosła od tego czasu z 18 tys. do ponad 20 tys. na dobę.

Kresy.pl / reuters.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz