Niemiecka prawicowa partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) zdecydowała o wpisaniu do swojego programu postulatu wyjścia Niemiec z Unii Europejskiej.

Jak podaje agencja dpa, słowo „dexit”, skrót od „Deutschland” (Niemcy) i „exit”, było w niedzielę jednym z najpopularniejszych haseł na Twitterze w Niemczech. Wszystko dlatego, że tego dnia na zjeździe w Dreźnie największa niemiecka partia opozycyjna po raz pierwszy tak wyraźnie opowiedziała się za wyjściem Niemiec z UE.

„Uważamy, że wyjście Niemiec z Unii Europejskiej i utworzenie nowej europejskiej grupy gospodarczej i interesów jest konieczne” – stwierdziła AfD w rezolucji przyjętej przez większość z 550 delegatów zjazdu.

AfD wezwała również do ograniczenia migracji według modelu japońskiego i przyjęła rezolucję dotyczącą koronawirusa odrzucającą wszelkie obowiązkowe testy i szczepienia.

AfD nie zdecydowała, kogo wystawi do jesiennych wyborów parlamentarnych jako swojego głównego kandydata, ale zdecydowała, że ​​powinien to być duet przywódczy, który zostanie określony później.

Nie wszyscy członkowie AfD zgodzili się z postulatem opuszczenia UE. Jeden z liderów partii, poseł do Parlamentu Europejskiego Joerg Meuthen, odrzucił ten kurs. „Polityka to sztuka tego, co możliwe” – powiedział Meuthen.

Jak podaje Deutsche Welle, obecnie sondaże dają AfD poparcie na poziomie 11 proc.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy: AfD: Unia Europejska jest całkowicie bezsilna, „to godzina państw narodowych”

Kresy.pl / dpa-international.com / dw.com

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz