Od poniedziałku Węgrzy mogą za darmo parkować swoje samochody na drogach publicznych. Pobieranie opłat za parkowanie zawiesił rząd Viktora Orbana.

Zawieszenie poboru opłat uzasadniono koniecznością ułatwienia obywatelom przemieszczania się samochodami osobowymi, które w warunkach epidemii koronawirusa są bezpieczniejszym środkiem transportu od komunikacji zbiorowej.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

„Zachowanie bezpiecznej odległości między ludźmi jest jednym z najważniejszych sposobów powstrzymania epidemii koronawirusa. Ponieważ w przypadku zatłoczonych pojazdów transportu publicznego nie jest to możliwe lub możliwe tylko w ograniczonym zakresie, ważne jest, aby ci, którzy mają taką możliwość, mogli korzystać z własnych samochodów” – mówił premier Viktor Orban.

Jak podano na stronie internetowej węgierskiego rządu, w niedzielę węgierska rada ministrów wydała dekret o zawieszeniu pobierania opłat za parkowanie na drogach publicznych na całych Węgrzech. Publikację dekretu zaplanowano na poniedziałek 6 kwietnia.

Od 28 marca na Węgrzech w związku z epidemią koronawirusa obowiązuje zakaz opuszczania miejsc zamieszkania. Można przemieszczać się jedynie do pracy i z niej oraz w celu zabezpieczenia podstawowych potrzeb. Zakaz obowiązuje do 11 kwietnia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak podawaliśmy, węgierski parlament przegłosował w ubiegły poniedziałek oddanie pełni władzy w ręce premiera, który uzyskał możliwość rządzenia państwem poprzez wydawanie dekretów.

Zgromadzenie Narodowe Węgier przegłosowało ustawę znoszącą limit czasowy stanu zagrożenia czyli odpowiednika stanu wyjątkowego. Parlament zadecydował o zawieszeniu swojego funkcjonowania na czas stanu zagrożenia i powierzenia pełni władzy premierowi Viktorowi Orbánowi. Szef rządu przejął kompetencje władzy ustawodawczej bowiem nabył, zgodnie z nową ustawą, prawo do wydawania dekretów z mocą ustawy. Ma to ułatwić władzom radzenie sobie z kryzysową sytuacją wywołaną przez pandemię koronawirusa COVID-19.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / kormany.hu

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz