Od poniedziałku Węgrzy mogą za darmo parkować swoje samochody na drogach publicznych. Pobieranie opłat za parkowanie zawiesił rząd Viktora Orbana.

Zawieszenie poboru opłat uzasadniono koniecznością ułatwienia obywatelom przemieszczania się samochodami osobowymi, które w warunkach epidemii koronawirusa są bezpieczniejszym środkiem transportu od komunikacji zbiorowej.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Zachowanie bezpiecznej odległości między ludźmi jest jednym z najważniejszych sposobów powstrzymania epidemii koronawirusa. Ponieważ w przypadku zatłoczonych pojazdów transportu publicznego nie jest to możliwe lub możliwe tylko w ograniczonym zakresie, ważne jest, aby ci, którzy mają taką możliwość, mogli korzystać z własnych samochodów” – mówił premier Viktor Orban.

Jak podano na stronie internetowej węgierskiego rządu, w niedzielę węgierska rada ministrów wydała dekret o zawieszeniu pobierania opłat za parkowanie na drogach publicznych na całych Węgrzech. Publikację dekretu zaplanowano na poniedziałek 6 kwietnia.

Od 28 marca na Węgrzech w związku z epidemią koronawirusa obowiązuje zakaz opuszczania miejsc zamieszkania. Można przemieszczać się jedynie do pracy i z niej oraz w celu zabezpieczenia podstawowych potrzeb. Zakaz obowiązuje do 11 kwietnia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak podawaliśmy, węgierski parlament przegłosował w ubiegły poniedziałek oddanie pełni władzy w ręce premiera, który uzyskał możliwość rządzenia państwem poprzez wydawanie dekretów.

Zgromadzenie Narodowe Węgier przegłosowało ustawę znoszącą limit czasowy stanu zagrożenia czyli odpowiednika stanu wyjątkowego. Parlament zadecydował o zawieszeniu swojego funkcjonowania na czas stanu zagrożenia i powierzenia pełni władzy premierowi Viktorowi Orbánowi. Szef rządu przejął kompetencje władzy ustawodawczej bowiem nabył, zgodnie z nową ustawą, prawo do wydawania dekretów z mocą ustawy. Ma to ułatwić władzom radzenie sobie z kryzysową sytuacją wywołaną przez pandemię koronawirusa COVID-19.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / kormany.hu

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz