Przygotowując się do konferencji w Brukseli zastępca sekretarza stanu w rządzie Węgier do spraw rodziny Katalin Novák przedstawiła warunek rozwiązania problemów demograficznych Europy.

W czasie wtorkowej rozmowy z dziennikarzami Novák zauważyła, że młodzi ludzie chcą mieć dzieci ale potrzebna jest pomoc instytucji publicznych by decydowali się na taki krok. Jest to ważne w warunkach, jak podkreśliła, zbyt niskiego poziomu zastępowalności pokoleń i na Węgrzech, i w całej Europie. Jak stwierdziła jej rząd podejmuje już takie działania i wezwała do „mobilizacji zasobów wewnętrznych” także inne państwa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W kontekście ogólnounijnej debaty w kwestiach demokratycznych Novák zaznaczyła stanowisko swojego państwa – „Zdecydowane stanowisko Węgier jest jednak takie, że imigracja nie jest rozwiązaniem”.

Przedstawicielka węgierskiego rządu wypowiedziała się dla środków masowego przekazu tuż przed konferencją poświęconą demografii i polityce społecznej jak odbyła się w gmachu Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Uczestniczyli w niej deputowani izby ale też przedstawiciele młodzieży z 15 państw członkowskich.

Rząd Węgier próbuje wspierać dzietność swoich obywateli poprzez system ulg podatkowych przyznawanych na każde dziecko w rodzinie. W przypadku posiadania trojga dzieci niemal niweluje to wysokość odprowadzonego podatku PIT. Węgierskie rodziny mogą też liczyć na specjalne zapomogi związane z takimi inwestycjami jak zakup mieszkania czy samochodu.

Władze Węgier, w tym sam premier Viktor Orbán, wielokrotnie zaznaczały, że budowa potencjału demograficznego państw europejskich nie powinna odbywać się poprzez masową imigrację.

humgarymatters.hu/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz