Czesi zamykają szkoły

Władze Czech zadecydowały we wtorek o przedsięwzięciu bardziej radykalnych środków zapobiegających szerzeniu się koronowirusa.

Premier Czech Andrej Babiš ogłosił we wtorek, że zajęcia w w szkołach w tym kraju zostaną zawieszone. Pracę dydaktyczną prowadzić będą jedynie uniwersytety. Dodatkowo w Czechach zakazane zostały wszelkie imprezy gromadzące więcej niż 99 osób. „Zakaz organizowania imprez ma charakter ogólnokrajowy i nie ma znaczenia, czy jest to przedsięwzięcie prywatne, państwowe czy organizatorem jest samorząd” powiedział Babiš. Szef czeskiego rządku nie skonkretyzował czy zakaz dotyczy także zgromadzeń religijnych. W Czechach odnotowano dotychczas 32 osoby zakażone groźnym wirusem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Podobny krok podjęły jeszcze w poniedziałek władze sąsiedniej Słowacji. Od dzisiaj obowiązuje tam zakaz organizowania imprez zbiorowych. Zamknięto też wszystkie szkoły. Na Słowacji ujawniono 7 osób zakażonych koronawirusem. Decyzję o zakazie zgromadzeń podjął we wtorek także rząd Polski. Polskie szkoły nadal będą prowadzić lekcje choć premier Mateusz Morawieki nie wykluczył ich zamknięcia.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono w Polsce 4 marca. We wtorek odnotowano już 18 zakażonego w naszym kraju. Pacjenci przebywają na oddziałach zakaźnych w szpitalach w Krakowie, Raciborzu, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Szczecinie, Ostródzie i Zielonej Górze. Nowego zarażonego wykryto w województwie mazowieckim.

Tymczasem wyraźnie spadła liczba nowych zakażeń w Chinach gdzie pojawił się nowy groźny wirus. Sytuacja poprawia się nawet w prowincji Hubei gdzie wybuchła epidemia.

bankier.pl/businessinsider.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz