Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
Marcin Przydacz oświadczył, że strona ukraińska ma jeszcze czas, aby wycofać się z decyzji o nadaniu jednostce wojskowej nazwy „Bohaterów UPA”. Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej zapowiedział, że jeśli Kijów nie wykona „kroku w tył”, prezydent Karol Nawrocki podejmie decyzję w sprawie Orderu Orła Białego przyznanego Wołodymyrowi Zełenskiemu. (more…)
Członek libańskiego parlamentu z ramienia Hezbollahu ujawnił, że ruch otrzymał od Turcji, iż protegowane przez nią nowe władz Syrii, nie podejmą akcji na terytorium Libanu, mimo zadawnionej wrogości wobec organizacji libańskich szyitów.
„Otrzymaliśmy zapewnienia, że Syria nie zamierza podejmować działań przeciwko Ruchowi Oporu” - powiedział w wywiadzie dla Al Mayadeen parlamentarzysta Hezbollahu, Ali Fajjad. Według niego, władze w Ankarze uznały "rolę Ruchu Oporu i jego legitymizację w Libanie", co w samej organizacji szyitów zostało uznane za „szczególnie godne uwagi”.
Tymczasowy prezydent Syrii, wywodzący się z Al Kaidy Ahmed asz-Szara poparł libańską głowę państwa i rząd w sporze z Hezbollahem. Nowy proamerykański premie Libanu wydał bowiem 2 marca zakaz użycia broni przeciw Izraelowi przez organizację szyitów, który został przez nią zignorowany.
Straż Graniczna doprowadziła 45-letnią obywatelkę Ukrainy do przejścia granicznego w Medyce i przekazała ją stronie ukraińskiej. Kobieta była wielokrotnie odnotowywana podczas policyjnych interwencji, a także dwukrotnie prawomocnie skazana za znęcanie się nad osobą najbliższą. Wobec cudzoziemki orzeczono pięcioletni zakaz ponownego wjazdu do Polski i innych państw strefy Schengen.
8 czerwca funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem zwrócili się do Placówki Straży Granicznej w Zakopanem z wnioskiem o wydanie decyzji zobowiązującej do powrotu wobec 45-letniej obywatelki Ukrainy. Jak poinformowała Straż Graniczna, kobieta została przymusowo doprowadzona do przejścia granicznego w Medyce i przekazana stronie ukraińskiej.
Może Cię zainteresować:
Akcje SpaceX zadebiutowały w piątek 12 czerwca 2026 roku na Wall Street, a ich cena wzrosła o 23 proc., czyniąc Elona Muska pierwszym bilionerem, czyli człowiekiem z majątkiem przekraczającym 1 bilion dolarów.
Według Associated Press debiut spółki był największym IPO w historii pod względem wartości oferty.
W czwartek w centrum Tallinna zainstalowano modułowy schron mający dawać osłonę przed zagrożeniami z powietrza. Schron został złożony w miejskim parku z przenośnych prefabrykatów.
Schron jaki stanął w estońskiej stolicy opracowany został w oparciu o standardowy ukraiński projekt i ma zapewnić krótkotrwałą ochronę przed wybuchami, falami uderzeniowymi i odłamkami. Jego modułowa konstrukcja umożliwia szybki montaż i transport żelbetowych elementów, z których jest złożony, jak twierdzi w czwartek portal estońskiego nadawcy publicznego ERR.
Schron został przekazany miastu przez firmę Citysec Industry. Według wiceburmistrza Tallinna, Tiita Terika, miasto opracowuje obecnie program obrony cywilnej dla przedszkoli, w ramach którego planuje zamówić modułowe schrony w drodze przetargu, by postawić je w pobliżu tych placówek dla najmłodszych.
Naukowcy z Université Polytechnique Hauts-de-France opracowali metodę badania powierzchni obrazów, która może pomóc w odróżnianiu autentycznych dzieł Vincenta van Gogha od falsyfikatów.
Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie „Surface Topography: Metrology and Properties”.
Ambasador Czech w Moskwie wezwany do rosyjskiego MSZ