Ambasador Czech w Rosji został wezwany do miejscowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Rosyjska dyplomacja domagała się wyjaśnień w sprawie rosyjskich nieruchomości w Pradze.

Ambasador Czech w Moskwie Vítězslav Pivoňka został wezwany do rosyjskiego MSZ aby złożył wyjaśnienia w sprawie „nienormalnej sytuacji, która zaistniała wokół niektórych nieruchomości w Pradze” – podaje w środę agencja informacyjna RIA Nowosti. Strona rosyjska odniosła się w ten sposób do informacji jakie ujawniono w czeskich mediach, że Rosjanie wynajmują drogą komercyjną lokale w czterech domach, którymi ambasada formalnie administruje w celach dyplomatycznych. Stał się to przedmiotem zainteresowania miejscowych władz.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rosyjskie MSZ odnosząc się do zagadnienia twierdzi, że „problematyka nieruchomości jest przedmiotem postępującego dwustronnego dialogu zorientowanego na znalezienie rozwiązania akceptowalnego dla obu stron”. Jednocześnie – „czeskiej stronie oświadczono o konieczności zachowanie wstrzemięźliwości i skoncentrowania na wypracowaniu zbalansowanych rozwiązań w ramach procesu negocjacyjnego, w celu uniknięcia destruktywnych konsekwencji”.

Do sprawy odniosła się w oddzielnej wypowiedzi rzeczniczka rosyjskiej dyplomacji Maria Zacharowa, która zakwestionowała doniesienia jakie, według niej, „bazują na jakichś miejscowych źródłach, które zniekształcają dane, przeinaczają fakty”. Jednocześnie potwierdziła, że w dyspozycji rosyjskiej ambasady w Pradze znajdują się cztery domy, a ich status jest przedmiotem rozmów z władzami Czech. Stwierdziła też, że czeska dyplomacja również dysponuje tego rodzaju nieruchomościami w Moskwie.

Czytaj także: Czechy domagają się nadzwyczajnych kontroli polskiej wołowiny w całej UE

ria.ru/kresy.pl

Ambasador Czech w Moskwie wezwany do rosyjskiego MSZ
5 (100%) 1 głosów.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz