W sobotę doszło w szwedzkim mieście Malmö do egzekucji nastolatka z użyciem broni palnej oraz detonacji ładunku wybuchowego podłożonego w samochodzie.

W sobotę, w Malmö doszło do strzelaniny w popularnej pizzeri. Zginął w niej 15-letni Dżafar, inny nastolatek odniósł rany i w stanie ciężkim jest leczony w szpitalu. Sprawcy ataku uciekli z miejsca ataku na rowerach. Nieco wcześniej doszło do wybuchu bomby podłożonej w samochodzie, co miejscowa policja połączyła ze strzelaniną. Policji nie udało się jak do tej pory zatrzymać żadnego podejrzanego o związek z dokonanymi przestępstwami.

Sobotnie ataki nastąpiły do dwóch eksplozjach bomb w domach wielorodzinnych w tym samym mieście do jakich doszło w tym tydzień wcześniej. Stanowią one tylko kolejne przejawy narastania przestępczej fali w ramach której używanie ładunków wybuchowych stało się stosowanym nagminnie sposobem walki między gangami. Według danych upublicznionych na początku listopada przez szwedzką policję, w Szwecji od początku roku przestępcy zdetonowali już 187 różnego rodzaju bomb.

W związku z tego rodzaju eskalacją przestępczej przemocy policja ogłosiła pierwszą od dwóch lat operację specjalną, która ma pomóc zahamować działania gangów. Szef policyjnej grupy szybkiego reagowania NOA Stefan Hector ogłosił w poniedziałek rozpoczęcie operacji „Szron”, jak informuje portal Onet. „Chcemy skoncentrować się na przejęciu broni palnej, materiałów wybuchowych oraz części służących do konstrukcji bomb. Będziemy współpracować ze służbami celnymi, a także wspierać działania mające umożliwić młodym ludziom opuszczenie środowisk przestępczych” – zadeklarował Hector w czasie konferencji prasowej w Sztokholmie.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

851.62 PLN    (3.87%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W związku z eskalacją działalności gangów parlamentarna, prawicowa opozycja złożyła wniosek o wotum nieufności dla urzędującego premiera Morgana Johanssona.

Malmö jest miastem szczególnie dotkniętym przez plagę zamachów organizowanych przez gangsterów. Trzecie co do wielkości miasto Szwecji od kilku lat jest areną rozwoju zorganizowanej przestępczości, co przejawia się poprzez strzelniany i podkładanie ładunków wybuchowych. Malmö jest miastem o wysokiej proporcji imigrantów wśród mieszkańców. Badania wykazują proporcjonalnie częstsze popełnianie określonych przestępstw przez imigrantówImigranci używali już przeciw policji środków zapalających i wybuchowych.

onet.pl/kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz