W sobotę doszło w szwedzkim mieście Malmö do egzekucji nastolatka z użyciem broni palnej oraz detonacji ładunku wybuchowego podłożonego w samochodzie.

W sobotę, w Malmö doszło do strzelaniny w popularnej pizzeri. Zginął w niej 15-letni Dżafar, inny nastolatek odniósł rany i w stanie ciężkim jest leczony w szpitalu. Sprawcy ataku uciekli z miejsca ataku na rowerach. Nieco wcześniej doszło do wybuchu bomby podłożonej w samochodzie, co miejscowa policja połączyła ze strzelaniną. Policji nie udało się jak do tej pory zatrzymać żadnego podejrzanego o związek z dokonanymi przestępstwami.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sobotnie ataki nastąpiły do dwóch eksplozjach bomb w domach wielorodzinnych w tym samym mieście do jakich doszło w tym tydzień wcześniej. Stanowią one tylko kolejne przejawy narastania przestępczej fali w ramach której używanie ładunków wybuchowych stało się stosowanym nagminnie sposobem walki między gangami. Według danych upublicznionych na początku listopada przez szwedzką policję, w Szwecji od początku roku przestępcy zdetonowali już 187 różnego rodzaju bomb.

W związku z tego rodzaju eskalacją przestępczej przemocy policja ogłosiła pierwszą od dwóch lat operację specjalną, która ma pomóc zahamować działania gangów. Szef policyjnej grupy szybkiego reagowania NOA Stefan Hector ogłosił w poniedziałek rozpoczęcie operacji „Szron”, jak informuje portal Onet. „Chcemy skoncentrować się na przejęciu broni palnej, materiałów wybuchowych oraz części służących do konstrukcji bomb. Będziemy współpracować ze służbami celnymi, a także wspierać działania mające umożliwić młodym ludziom opuszczenie środowisk przestępczych” – zadeklarował Hector w czasie konferencji prasowej w Sztokholmie.

W związku z eskalacją działalności gangów parlamentarna, prawicowa opozycja złożyła wniosek o wotum nieufności dla urzędującego premiera Morgana Johanssona.

Malmö jest miastem szczególnie dotkniętym przez plagę zamachów organizowanych przez gangsterów. Trzecie co do wielkości miasto Szwecji od kilku lat jest areną rozwoju zorganizowanej przestępczości, co przejawia się poprzez strzelniany i podkładanie ładunków wybuchowych. Malmö jest miastem o wysokiej proporcji imigrantów wśród mieszkańców. Badania wykazują proporcjonalnie częstsze popełnianie określonych przestępstw przez imigrantówImigranci używali już przeciw policji środków zapalających i wybuchowych.

onet.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz