Putin dostał zaproszenie do odwiedzenia Estonii

Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid zaprosiła prezydenta Rosji Władimira Putina do odwiedzenia Estonii. Poinformowano o tym na stronie internetowej głowy estońskiego państwa.

Putin miałby przyjechać do Estonii w czerwcu 2020 roku, w czasie gdy w Tartu będzie odbywał się Kongres Narodów Ugrofińskich. Zaproszono na niego również przywódców Finlandii i Węgier.

Według doniesień ukraińskiego portalu Europejska Prawda każdy z przywódców tych trzech państw otrzymał osobne zaproszenie do odbycia dwustronnej wizyty w Estonii w tym samym czasie.

„Pozwoli nam to kontynuować konstruktywne dyskusje, które, mamy nadzieję, wzmocnią wzajemne zrozumienie między naszymi krajami, pogłębią stosunki dobrosąsiedzkie, współpracę w regionie Morza Bałtyckiego i na arenie światowej” – powiedziała Kersti Kaljulaid cytowana przez jej oficjalną stronę internetową.

Przypomnijmy, że Putin otrzymał ustne zaproszenie do Estonii od Kersti Kaljulaid w kwietniu br. podczas jej wizyty na Kremlu. Było to pierwsze spotkanie prezydentów Estonii i Rosji od 8 lat.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kongres Narodów Ugrofińskich odbędzie się w Tartu w dniach 17-19 czerwca 2020 roku.

Jak pisaliśmy, gdy Kaljulaid przymierzała się do pierwszego spotkania z Putinem, premier Litwy Saulius Skvernelis twierdził, że takie spotkanie „wymaga odwagi”.

Kresy.pl / eurointegration.com.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz