Wspierane przez Rosjan syryjskie siły zbrojne zajęły kolejne obszary w północno-zachodniej prowincji Idlib. Oficjalna agencja informacyjna rządu syryjskiego SANA poinformowała, że w ostatnich dniach z rąk dżihadystów udało się odbić ponad 20 wiosek i wzgórz oraz strategiczne miasto al-Tehh.

Po stronie antyrządowej w walkach wzięli udział terroryści z grupy Dżahbat Fateh al-Sham, która wcześniej funkcjonowała pod nazwą Front al-Nusra. Według armii syryjskiej „zadano jej ciężkie straty”.

Czytaj także: Syria wysyła wojska w rejon tureckiej operacji

Jak podaje SANA, Syryjskiej Armii Arabskiej udało się zdobyć kontrolę nad miastem al-Tehh, które określone zostało jako „strategiczna forteca organizacji terrorystycznej Dżahbat al-Nusra”. Miejscowość położona jest obok międzynarodowej autostrady i stanowi ważny węzeł komunikacyjny.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wcześniej siły syryjskie zdobyły szereg mniejszych miejscowości, w tym al-Hraki, al-Qrati, al-Burj, Tal al-Homsi, Tahtayę i Farwan na wschodzie wsi Ma’rat al-Numan, która jest także położona obok międzynarodowej autostrady w kierunku miasta Ma’rat al-Numan.

Szeroko zakrojona ofensywa była poprzedzona intensywnymi nalotami, w których wzięły udział rosyjskie samoloty bojowe. Jak podkreśla agencja Reuters, postępy wojsk syryjskich przełamały wielomiesięczny impas na froncie.

Zachodnie media oskarżają Syryjczyków i Rosjan o masowe bombardowania cywilów. W jednym z nalotów miało zginąć osiem osób, w tym trzy kobiety i dwoje dzieci. Rosyjskie wojsko odmówiło komentarza w tej sprawie.

Czytaj także: Syria domaga się wycofania amerykańskich i tureckich sił z jej terytorium

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / Reuters / SANA
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz