Wspierane przez Rosjan syryjskie siły zbrojne zajęły kolejne obszary w północno-zachodniej prowincji Idlib. Oficjalna agencja informacyjna rządu syryjskiego SANA poinformowała, że w ostatnich dniach z rąk dżihadystów udało się odbić ponad 20 wiosek i wzgórz oraz strategiczne miasto al-Tehh.

Po stronie antyrządowej w walkach wzięli udział terroryści z grupy Dżahbat Fateh al-Sham, która wcześniej funkcjonowała pod nazwą Front al-Nusra. Według armii syryjskiej „zadano jej ciężkie straty”.

Czytaj także: Syria wysyła wojska w rejon tureckiej operacji

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Jak podaje SANA, Syryjskiej Armii Arabskiej udało się zdobyć kontrolę nad miastem al-Tehh, które określone zostało jako „strategiczna forteca organizacji terrorystycznej Dżahbat al-Nusra”. Miejscowość położona jest obok międzynarodowej autostrady i stanowi ważny węzeł komunikacyjny.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Wcześniej siły syryjskie zdobyły szereg mniejszych miejscowości, w tym al-Hraki, al-Qrati, al-Burj, Tal al-Homsi, Tahtayę i Farwan na wschodzie wsi Ma’rat al-Numan, która jest także położona obok międzynarodowej autostrady w kierunku miasta Ma’rat al-Numan.

Szeroko zakrojona ofensywa była poprzedzona intensywnymi nalotami, w których wzięły udział rosyjskie samoloty bojowe. Jak podkreśla agencja Reuters, postępy wojsk syryjskich przełamały wielomiesięczny impas na froncie.

Zachodnie media oskarżają Syryjczyków i Rosjan o masowe bombardowania cywilów. W jednym z nalotów miało zginąć osiem osób, w tym trzy kobiety i dwoje dzieci. Rosyjskie wojsko odmówiło komentarza w tej sprawie.

Czytaj także: Syria domaga się wycofania amerykańskich i tureckich sił z jej terytorium

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / Reuters / SANA

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz