Izrael zbombardował Strefę Gazy [+VIDEO]

Izraelska armia po raz kolejny zaatakowała palestyńską eksklawę. Zniszczona została fabryka betonu.

Informacje o atakach i nagrania eksplozji pojawiły się jeszcze w nocy z poniedziałku na wtorek na kontach Palestyńczyków na portalach społecznościowych. Sama izraelska armia potwierdziła przed północą, że przeprowadziła atak na kilka celów w Strefie Gazy. Izraelczycy twierdzą, że atak był odwetem za to, iż kontrolujący region bojownicy Hamasu wypuścili w stronę izraelskiego terytorium balony z płynem zapalającym.

 

Izraelczycy twierdzą, że zaatakowali zarówno obiekt militarny Hamasu, jak i “miejsce produkcyjne”. Agencja informacyjna Interfax podała, że celem ich armii była fabryka betonu w Chan Junus. Izraelczycy często tłumaczą tego rodzaju ataki, a także całkowite embargo na dostawy składników betonu i materiałów budowlanych do Strefy Gazy, tym, że Hamas wykorzystuje beton do budowy tuneli, przez które jego bojownicy wyprowadzają ataki na terytorium Izraela. W efekcie prowadzi to do kryzysu humanitarnego w regionie, gdzie ludność ma problem z przeprowadzeniem podstawowych prac budowlanych czy remontowych.

 

Izraelskie ataki nastąpiły w dzień spektakularnej ucieczki sześciu bojowników palestyńskich organizacji zbrojnych z jednego z najpilniej strzeżonych więzieni Izraela. Sześciu bojowników, z których pięciu odbywało wyroki dożywocia zbiegło przez tunel wydrążony łyżką.

interfax.ru/kresy.pl

 

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply