Izrael słono zapłaci za ewentualny atak na Iran – grozi Teheran.

Jak zauważył w niedzielę Times of Israel, szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego Iranu Ali Szamchani publicznie zagroził Iranowi „szokującą odpowiedzią” w razie ataku na irańskie obiekty jądrowe.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Według Szamchaniego irańska odpowiedź będzie kosztować Izrael „dziesiątki tysięcy miliardów dolarów”.

„Zamiast przeznaczać 1,5 miliarda dolarów z budżetu na okrucieństwa przeciwko Iranowi, syjonistyczny reżim powinien skoncentrować się na zapewnieniu dziesiątek tysięcy miliardów dolarów na naprawę szkód, które zostaną spowodowane przez szokującą odpowiedź Iranu” – napisał na Twitterze po angielsku, hebrajsku, arabsku i persku szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego Iranu.

Pisząc o 1,5 miliarda dolarów na „okrucieństwa przeciwko Iranowi” Szamchani odnosił się do kwoty, którą według izraelskich mediów rząd Izraela zamierza przeznaczyć z budżetu obronnego na uderzenia w irańskie instalacje jądrowe.

Jak pisze Times of Israel, minister obrony Benny Ganc pojawił się we wtorek przed komisją spraw zagranicznych i obrony Knesetu, aby uzasadnić żądaną przez rząd podwyżkę budżetu dla wojska. Ganc mówił, że dodatkowe środki są niezbędne w celu przygotowania się do potencjalnego uderzenia w irański program nuklearny.

Dzień wcześniej stacje telewizyjne podały, że rząd Izraela planuje przeznaczyć 5 mld szekli (1,5 mld dolarów) na taki atak na Iran, przy czym 2 mld szekli (620 mln dolarów) miałoby pochodzić z budżetu obronnego na przyszły rok, a reszta z obecnego budżetu.

Również we wtorek minister finansów Avigdor Liberman powiedział, że konflikt z Iranem jest nieunikniony i jest on jedynym sposobem na powstrzymanie Iranu przed zdobyciem broni jądrowej. W rozmowie z portalem informacyjnym Walla Liberman powiedział, że „konfrontacja z Iranem to tylko kwestia czasu i to niedługiego czasu”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Benny Gantz: Izraelskie wojsko gotowe do wojny z Iranem

Kresy.pl / timesofisrael.com

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz