Dżihadyści zestrzelili syryjski samolot wojskowy

Dżihadyści z organizacji Hajat Tahrir asz-Szam zdołali zestrzelić w środę samolot Su-22 należący do Syryjskich Sił Powietrznych.

Informację o zestrzeleniu syryjskiego samolotu wojskowego podał w środę portal Al Masdar News. Su-22 zniknął z radarów syryjskiej armii gdy znajdował się nad południową częścią prowincji Idlib. To ostatnia syryjska prowincja opanowana w większości przez arabskie, antyrządowe ugrupowania islamistyczne. Zdecydowanie najsilniejszym z nich jest Hajat Tahrir asz-Szam, dawny Dżabhat an-Nusra, czyli syryjski odłam Al-Kaidy. To właśnie ta organizacja oświadczyła, że dokonała zestrzelenia samolotu wojskowego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Su-22 został zestrzelony w czasie gdy prowadził bombardowanie pozycji przeciwnika w rejonie miejscowości Tamana, twierdzi Tahrir asz-Szam. To miejscowość położona przy froncie walk w prowincji Idlib. Syryjskie siły rządowe właśnie prowadzą ofensywę przeciwko siłom islamistów w tym regionie i zajęły już kilka miejscowości, choć opór bojowników jest zacięty.

Dzihadyści twierdzą, że schwytali pilota zestrzelonej maszyny, ale nie przedstawili żadnych zdjęć i nagrań, które by to potwierdzały. Komunikatowi o ujęciu pilota zaprzeczyła już syryjska armia.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

To już drugie zestrzelenie syryjskiego samolotu przez islamistów w tym roku. Wcześniej, w czerwcu 2017 r., jeden z syryjskich Su-22 został zestrzelony przez amerykański F/A-18E.

Czytaj także: Kurdyjska partia monopolizuje władzę na kontrolowanym przez siebie terenie

almasdarnews.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz