Dziesięciu rosyjskich żołnierzy poległo w Syrii

Islamistyczni bojownicy zaatakowali bus, którym jechali rosyjscy żołnierze będący częścią kontyngentu operującego w Syrii.

Do ataku doszło w prowincji Aleppo. Jej północna część okupowana jest przez Turcję, która patronuje miejscowym antyrządowym ugrupowaniom zbrojnym. Zginęło w nim 10 rosyjskich żołnierzy, a 12 odniosło rany, jak poinformował w sobotę Oleg Żurawlow zastępca naczelnika Centrum Rozjemczego Skonfliktowanych Stron (CNWS).

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6804 PLN    (30.92%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„W efekcie ostrzału mikrobusu z wyrzutni TOW przeprowadzonego przez terrorystów z rejonu miejscowości Bilint zginęło 1o żołnierzy, a raniono 12″ – oświadczenie Żurawlowa zacytowała agencja informacyjna Interfax.

Ponadto Żurawlew dodał, że w wyniku ataków moździerzowych dokonywanych przez bojowników z rejonu Tamury na stanowiska syryjskich sił rządowych w rejonie miejscowości Bakdina jeden syryjski żołnierz został ranny.

Powiedział również, że w piątek w izraelskich nalotach na port morski i obiekty w Syrii zginęło trzech syryjskich żołnierzy i dwóch cywilów.

„13 maja, od 20:25 do 20:32, sześć myśliwców taktycznych F-16 izraelskich sił powietrznych, nie wchodząc w syryjską przestrzeń powietrzną, zaatakowało obiekty Syryjskiego Centrum Badawczego w rejonie osiedlenia Masjaf i port morski Banias” – powiedział Żurawlew.

Dodał on, że dyżurne siły obrony powietrznej Syryjskiej Republiki Arabskiej zniszczyły 16 pocisków rakietowych i jeden bezzałogowy statek powietrzny.

„W wyniku izraelskich nalotów zginęło trzech syryjskich żołnierzy i dwóch pracowników cywilnych, dwóch syryjskich żołnierzy zostało rannych. Uszkodzone zostały magazyny sprzętu specjalnego Syryjskiego Centrum Badawczego” – stwierdził Żurawlew.

W Syrii od 2011 r. trwa zbrojny konflikt między jej władzami, a antyrządowymi ugrupowaniami zbrojnymi wspieranymi przez Turcję, a pierwotnie także przez mocarstwa zachodnie oraz niektóre państwa arabskie.

Jesienią 2015 r. interwencję w Syrii, na wniosek władz tego państwa, rozpoczęły siły zbrojne Rosji.

Czytaj także: Prawie 50 tysięcy Rosjan wzięło udział w operacji w Syrii

interfax.ru/kresy.pl

 

 

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz