Oddziały Syryjskiej Armii Arabskiej skutecznie kontynuują ofensywę na wschodnich przedmieściach Damaszku. Po dwudniowych walkach zajęły dzielnicę Ain Tarma.

Siły rządowe opanowały niedawno Harastę, jedną z trzech enklaw na wschodnich przedmieściach Damaszku, które znajdowały się pod kontrolą islamistycznych ugrupowań antyrządowych. Resztki bojowników z Harasty zostały już ewakuowane wraz z rodzinami do prowincji Idlib. Negocjacje w tej sprawie prowadzą także islamisty z północnej „kotła” w miejscowości Duma.

Po zdobyciu Harasty siły rządowe skoncentrowały się na ataku na do niedawna największą i najgęściej zaludnioną enklawę pod kontrolą bojowników, znajdującą się najbardziej na południu Wschodniej Ghuty. Szturm został zainicjowany od południa. W zaciętych walkach trwających 22-23 marca, żołnierze syryjscy zdołali wyzwolić miejscowość Ain Tarma. Oznacza to wyraźne zmniejszenie terenu znajdującego się pod kontrolą islamistów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Charakter walk w Ain Tarmie ukazuje nagranie ekipy abchaskiej agencji informacyjnej ANNA News. Reportaż z pola walki został nagrany zarówno z czołgu, kamer przenoszonych przez żołnierzy (GoPro), jak i drona. Atak rozpoczęły czołgi ostrzeliwując pozycję bojowników w budynkach. Za nimi do boju weszła piechota.

syriancivilwarmap.com/almasdarnews.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz