Portal na bieżąco relacjonujący przebieg wojny w Syrii twierdzi, że amerykańskie lotnictwo zbombardowało stanowisko syryjskiej artylerii.

Według portalu, do ataku doszło w sobotę około godziny 23.30 czasu lokalnego. Amerykanie zbombardowali stanowisko oddziału syryjskiej armii w miasteczku al-Sukarija w pobliżu granicy z Irakiem. Miasteczko znajduje się na brzegu Eufratu przeciwległym na wschodniej stronie rzeki, gdzie oddziały Syryjski Sił Demokratycznych (SDF) likwidują ostatnią enklawę kontrolowaną przez dżihadystów tzw. „Państwa Islamskiego”. SDF jest wspierane w tej bitwie przez amerykańskie lotnictwo i nie można wykluczyć, że atak na stanowisko syryjskiej armii na drugim brzegu Eufratu został wykonany przez pomyłkę.

Według Al Masdar News Amerykanie zbombardowali stanowisko syryjskiej artylerii. Na skutek ataku co najmniej dwóch syryjskich żołnierzy zostało poważnie rannych, a obsługiwane przez nich działo zniszczone. Według dowództwa Syryjskiej Armii Arabskiej atak był niesprowokowany, a obsługa działa nie prowadziła żadnych działań bojowych w czasie gdy nastąpiło bombardowanie.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5424.39 PLN    (24.65%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Sztab syryjskiej armii twierdzi, że atak został przeprowadzony za pomocą drona. Wojskowi wykluczyli, że był to dron dżihadystów ISIS.

Czytaj także: Całe terytorium Syrii musi wrócić pod kontrolę rządu – twierdzi rosyjski przedstawiciel przy ONZ [+MAPA]

almasdarnews.com/kresy.pl

 

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz