Do Mińska przyleciał w czwartek szef Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji (SWR) Siergiej Naryszkin, jeden z najbardziej wpływowych ludzi w Rosji.

Związany z administracją prezydenta Białorusi kanał na Telegramie Pul Pierwogo jjako pierwszy potwierdził, że Naryszkin znajduje się w Mińsku. Szef rosyjskiego wywiadu spotkał się już z Aleksandrem Łukaszenką, jak podał portal dw.com.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Rosyjskojęzyczny portal Deutsche Welle zacytował samego białoruskiego prezydenta, który powiedział o spotkaniu – „Nie jest tajemnicą, że nasze spotkanie spowoduje w tej chwili stosowną eksplozję w mediach, zwłaszcza w Internecie”. Łukaszenko zadeklarował, że podziękował Naryszkinowi za informacje jakie stronie białoruskiej udostępnia rosyjski wywiad i podkreślił, że traktuje te informacje poważnie.

„Na tym świecie… mamy niewielu przyjaciół, będziemy mówić otwarcie. Wszyscy mają interesy u nas – w Rosji, na Białorusi. My musimy reagować. Dlatego, jak myślę, w wielu [sprawach] się porozumiemy” – powiedział białoruski prezydent.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Portal Tut.by przypomina, że w niedawnym wywiadzie Naryszkin stwierdził, że agenci CIA są wśród przygotowujących protesty społeczne, jakie od ponad dwóch miesięcy trwają na Białorusi pod hasłem ustąpienia Łukaszenki.

Szef SWR należy do najbardziej wpływowych osobistości politycznych w Rosji. Po spotkaniu z Łukaszenką Naryszkin weźmie udział w kolegium białoruskich służb specjalnych.

dw.de/tut.by/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz