Ruch LGBT stawia żądania władzom Japonii

Ruch LGBT chce wykorzystać przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Japonii do przeforsowania swojej agendy w tym kraju.

W czasie konferencji prasowej przedstawiciele Japońskiego Sojuszu na rzecz Legalizacji LGBT przedstawili petycję jako skierowali do rządu swojego państwa. Uważają oni bowiem, że „w tym kraju równe prawa nie są gwarantowane osobom LGBT przez prawo ani w ich życiu społecznym” – zacytował w czwartek portal dziennika „The Japan Times”. „Wzywamy do wdrożenia prawa o równości LGBT w czasie igrzysk olimpijskich” – powiedział Yuri Igarashi działacz wspomnianej organizacji, która jest jednym z kilku podmiotów forsujących zmiany prawne.

Portal przypomina, że w Japonii homoseksualiści nie mają prawa do zawierania związków formalnych. Japonia nie uznaje również ideologii gender. Oficjalna zmiana płci możliwa jest tylko w przypadku faktycznej zmiany operacyjnej i farmakologicznej. Natomiast możliwa jest rejestracja przez homoseksualistów i transseksualistów wspólnego pożycia w niektórych jednostkach samorządu terytorialnego. Zarejestrowani homoseksualiści mogą się ubiegać o przydział mieszkania komunalnego. Natomiast rejestracja taka nie daje już możliwości otrzymania informacji medycznej na temat stanu zdrowia partnera. Jednak jak na razie niewielu obywateli skorzystało z takiej możliwości.

W Japonii nie obowiązuje też poprawność polityczna i postawy homoseksualne czy transseksualne bywają przedmiotem krytyki ze strony osób publicznych. Oburzenie działaczy LGBT wzbudziła na przykład niedawna wypowiedź jednego z radnych Tokio należącego do rządzącej państwem Partii Liberalno-Demokratycznej, który stwierdził, że Japończycy mają problem ze wzrostem demograficznym ze względu na rozpowszechnienie dewiacji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W swojej kampanii działacze LGBT wykorzystują znanych sportowców. Jednym z nich jest piłkarka Shiho Shimoyamada, która, jako zawodniczka ligi niemieckiej, ogłosiła, że jest lesbijką. Innym jest Fumino Sugiyama. To dawna reprezentantka olimpijska w szermierce, która przeszła operację zmiany płci.

japantimes.co.jp/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz