Nowe dane władz Chin wskazują, że liczba chorujących po zakażeniu koronawirusem ciągle się zwiększa, choć stosowane są radykalne środki walki z epidemią.

Rosyjska telewizja RBK cytuje we wtorek najnowsze dane Narodowej Komisji Ochrony Zdrowia ChRL. Wynika z nich, że w Chinach odnotowano już 72436 przypadków zachorowań wywołanych przez koronawirusa. Dodając do tego przypadki chorych z innych państw świata, łączna liczba osób chorych z powodu nowego wirusa to 73433.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Poza chorującymi w Chinach odnotowano podobną liczbę osób zarażonych – 71 429. Poza granicami ChRL wykryto 794 przypadku zarażenia. Łącznie liczba osób, które zmarły z powodu choroby wywołanej przez koronawirusa to 1873.

Jak podaje RBK w Wuhan zmarł dyrektor szpitala, który jako pierwszy przyjmował chorych na nową chorobę. To właśnie w Wuhan doszło do wybuchu epidemii.

Drugim krajem pod względem liczby zachorowań jest Japonia. Według najnowszych danych z wtorku w kraju tym na chorobę powodowaną przez nowego wirusa zachowało już 519 osób.

Tymczasem luksusowy statek wycieczkowy Diamond Princess dalej poddany jest kwarantannie w porcie w japońskiej Jokohamie. Trwa ona od 6 lutego. Na statku codziennie wykrywana jest znaczna liczba nowych zakażonych. Dane z wtorku jakie podała telewizja TVN24 mówią o 542 takich osobach. W przypadku osób zbadanych u których nie wykryto koronawirusa kwarantanna zostanie zakończona 19 lutego.

rbc.ru/tvn24.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz