Donald Trump zdecydował się podpisać uchwalone przez amerykański parlament kolejne sankcje wobec Rosji, poinformował jego zastępca.

Wiceprezydent USA, Mike Pence przedstawił stanowisko Trumpa w czasie konferencji prasowej w stolicy Gruzji, Tbilisi, gdzie właśnie przebywa z wizytą. Pence ogłosił, że prezydent USA zdecydował już o tym, że podpisze się pod nowym pakietem sankcji wobec Rosji, mającymi być odpowiedzią na działania Moskwy wobec Ukrainy. Sankcje są wspólną inicjatywą republikańskich i demokratycznych kongresmanów.

„Ta decyzja szybko przyjmie prawną formę” – zapowiedział Pence. Zaznaczył przy tym, że choć „USA opowiadają się za zniesieniem sankcji wobec Rosji, to jest to możliwe w przypadku zakończenia [przez Moskwę] destrukcyjnych działań”. Jak zadeklarował amerykański polityk: „USA chcą dobry stosunków i dialogu z Rosją”.

28 lipca Senat przegłosował kolejny pakiet przeciw Rosji. Dotkną one rosyjskich przedsiębiorstw, przede wszystkim sektora naftowego i gazowego, ale też sektora bankowego. Kolejne rosyjskie podmioty gospodarcze będą miały ograniczoną możliwość kooperacji i pozyskiwanie środków finansowych od podmiotów amerykańskich. Sankcje są dość wyraźnie skierowane przeciw przedsiębiorstwom zaangażowanym w projekt Nord Stream 2 czyli budowy drugiej nitki biegnącego po dnie Bałtyku rosyjskiego gazociągu.

tut.by/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz