Zdaniem Trumpa kara dla Google to kolejny dowód na to, że Unia Europejska „wykorzystuje USA”.

Gigantyczna kara nałożona przez Komisję Europejską na firmę Google w związku z jej praktykami monopolistycznymi oburzyła prezydenta USA Donalda Trumpa. Jak to ma w zwyczaju, skomentował sprawę na Twitterze. Amerykański prezydent powtórzył, że Unia Europejska wykorzystuje gospodarczo USA i zapowiedział, że wkrótce się to skończy.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

A nie mówiłem! Unia Europejska właśnie wlepiła pięć miliardów dolarów kary jednej z naszych wielkich spółek, Google. Oni naprawdę wykorzystują USA, ale już niedługo! – napisał w czwartek Trump.

Trump wielokrotnie w przeszłości powtarzał, że Europa wykorzystuje USA korzystając z amerykańskiej ochrony w ramach NATO a zarazem ograniczając wydatki na obronność, co jego zdaniem skutkowało amerykańskim deficytem w handlu z Unią Europejską. Teraz dostał do ręki jeszcze jeden argument na poparcie swoich tez.

PRZECZYTAJ: Trump zagroził Unii nałożeniem 20-proc. ceł na samochody

W środę Komisja Europejska ogłosiła, że nałożyła na Google grzywnę w wysokości 4,3 mld euro za złamanie unijnych zasad konkurencji poprzez system operacyjny Android używany w smartfonach i tabletach. Według KE Google stosowało trzy rodzaje nielegalnych praktyk – producenci urządzeń przenośnych byli zmuszani do preinstalowania wyszukiwarki Google i jej przeglądarki Chrome, aby otrzymać dostęp do sklepu z aplikacjami Google. Niektórym dostawcom płacono, by wyłącznie preinstalowali Google Search. Ograniczano także możliwości producentów urządzeń odnośnie sprzedaży smartfonów z alternatywnymi systemami operacyjnymi.

Kara nałożona przez KE jest najwyższą karą, jaką nałożono dotychczas za praktyki monopolistyczne.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Trump o Europie: „wróg”. Szef MSZ Niemiec: nie możemy już polegać na USA

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz