Zdaniem Trumpa kara dla Google to kolejny dowód na to, że Unia Europejska „wykorzystuje USA”.

Gigantyczna kara nałożona przez Komisję Europejską na firmę Google w związku z jej praktykami monopolistycznymi oburzyła prezydenta USA Donalda Trumpa. Jak to ma w zwyczaju, skomentował sprawę na Twitterze. Amerykański prezydent powtórzył, że Unia Europejska wykorzystuje gospodarczo USA i zapowiedział, że wkrótce się to skończy.

A nie mówiłem! Unia Europejska właśnie wlepiła pięć miliardów dolarów kary jednej z naszych wielkich spółek, Google. Oni naprawdę wykorzystują USA, ale już niedługo! – napisał w czwartek Trump.

Trump wielokrotnie w przeszłości powtarzał, że Europa wykorzystuje USA korzystając z amerykańskiej ochrony w ramach NATO a zarazem ograniczając wydatki na obronność, co jego zdaniem skutkowało amerykańskim deficytem w handlu z Unią Europejską. Teraz dostał do ręki jeszcze jeden argument na poparcie swoich tez.

PRZECZYTAJ: Trump zagroził Unii nałożeniem 20-proc. ceł na samochody

W środę Komisja Europejska ogłosiła, że nałożyła na Google grzywnę w wysokości 4,3 mld euro za złamanie unijnych zasad konkurencji poprzez system operacyjny Android używany w smartfonach i tabletach. Według KE Google stosowało trzy rodzaje nielegalnych praktyk – producenci urządzeń przenośnych byli zmuszani do preinstalowania wyszukiwarki Google i jej przeglądarki Chrome, aby otrzymać dostęp do sklepu z aplikacjami Google. Niektórym dostawcom płacono, by wyłącznie preinstalowali Google Search. Ograniczano także możliwości producentów urządzeń odnośnie sprzedaży smartfonów z alternatywnymi systemami operacyjnymi.

Kara nałożona przez KE jest najwyższą karą, jaką nałożono dotychczas za praktyki monopolistyczne.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Trump o Europie: „wróg”. Szef MSZ Niemiec: nie możemy już polegać na USA

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz