Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Paweł Kukiz skrytykował bezwarunkową pomoc dla Ukrainy w połączeniu z ukraińską polityką historyczną gloryfikującą OUN, UPA i SS Galizien. Poseł ostrzegł, że „wróg naszego wroga wcale nie musi być naszym przyjacielem”. (więcej…)
W 2027 roku Wielka Brytania zwiększy swój kontyngent wojskowy w Estonii do niemal 1200 żołnierzy i wyposaży go w drony dalekiego zasięgu. Decyzja zapadła w czasie, gdy państwa bałtyckie ostrzegają przed możliwymi rosyjskimi prowokacjami wymierzonymi w region i Polskę. (więcej…)
Rodziny zmarłych pacjentów miały otrzymywać propozycje skorzystania z usług konkretnego domu pogrzebowego już podczas identyfikowania zwłok. Na jednym z dokumentów szpitala miała znajdować się pieczątka prywatnej firmy, a wybór innego przedsiębiorcy wiązał się z zapowiedzią opłat za przechowywanie ciała – wynika z publikacji Onetu. Sprawę bada prokuratura.
W piątek w Warszawie Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota wszczęła śledztwo w sprawie możliwego przyjmowania korzyści majątkowych przez osoby pełniące funkcje publiczne zatrudnione w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Postępowanie jest reakcją na doniesienia dotyczące działalności prywatnego zakładu pogrzebowego na terenie szpitala.
W związku z informacjami ujawnionymi w publikacji portalu https://t.co/xYUZKweF9N Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie przyjęcia korzyści majątkowych przez osoby pełniące funkcje publiczne zatrudnione w UCK WUM w związku z ich pełnieniem.
W pierwszym etapie obecnej eskalacji wojny między USA a Iranem, Amerykanie uderzali w jednostki wojskowe, radary, łodzie patrolowe Irańczyków. Obecnie niszczą infrastrukturę transportową zaatakowanego państwa.
Irańska agencja Fars donosi o licznych uderzeniach amerykańskich na tę infrastrukturę ilustrując to fotografiami miejsc uderzeń pocisków USA. Siły Zbrojne wzięły sobie na cel mosty, drogi i tunele w prowincji Hormozgan. Jednym z nich jest autostradowy most na rzecz Szur, który łączy główny port regionu - Bandar-e Abbas z Sirdżanem, stolicą sąsiedniej prowincji Kerman.
W piątek biuro gubernatora Hormozganu poinformowało, że w samym okręgu Chami uszkodzonych zostało sześć mostów, co odcięło drogę z Bandar-e Abbas do Laru w sąsiednim regionie Fars.
Wieloletni operator promptera prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa miał wykorzystywać dostęp do przygotowanych wystąpień, aby obstawiać ich treść na internetowym rynku prognostycznym.
Gabriel Perez zarobił w ten sposób ponad 100 tys. dolarów. Po ujawnieniu sprawy Biały Dom poinformował, że mężczyzna nie będzie już tam pracował.
Perez od 2016 roku obsługiwał prompter podczas wystąpień Trumpa. Jako jeden z ostatnich pracowników zapoznawał się z przygotowanym tekstem przemówienia, a także otrzymywał wprowadzane w ostatniej chwili poprawki.
Sąd w Brazylii skazał małżeństwo na 50 dni więzienia za „zaniedbanie intelektualne” córek uczonych w domu. Według ADF International sąd zarzucił rodzicom m.in. brak zatwierdzonego przez państwo programu dotyczącego „gender i edukacji seksualnej” oraz „tolerancji i różnorodności”. (więcej…)
Czy teraz Morawiecki i inne pacany (np z mediów) podziękują Trumpowi na Twiterze tak samo jak Morawiecki wylewnie dziękował za jedno miłe słówka o Polsce które wygłosił Trump?
@jaro7 Podziękują !!! Bo oni nam wmawiają ,że ta ustawa nie dotyczy Polski.
Tu sprawa jest taka, że tłiterowy neurotyczny megaloman, choć miał możliwość zawetowania, postąpił tak jak tego życzy sobie większość, tradycyjnie, jak wiemy, przyjazna narodowi polskiemu. W identyczny sposób zareagowałaby clintonowa. Po prostu tego chce establishment i tyle.
Jednak tryb, w jakim tą szabrowniczą ustawę przeforsowano, jest wprost imponujący, w najbardziej negatywnym tego słowa znaczeniu.
Ussrael spieszy się. Ussrael wymaga. Nie będzie ani odrobiny przesady w tym, że właściwym krokiem byłoby zerwanie stosunków dyplomatycznych, bo JUST to właśnie ten kaliber. Ustawa wymierzona ewidentnie w Polaków, zniewalająca i uderzająca w przyszłe pokolenia.
Pewnie w głównym ścieku cichutko, bez zmian. Czerwony pasek tvpis na pewno wali po oczach. „Pełzająca zmiana” oraz ci wszyscy pseudo-dziennikarze i publicyści, po tzw. prawicowej stronie, cała ta zgraja wolskich, janeckich, itp. mają już przygotowaną nową strategię, jak to wszystko zaserwować ciemnemu ludowi. Całe to łajno, w którym toną po szyję, w kontekście reparacji od Niemiec jest teraz lepiej rozumiane, co można było już wcześniej podejrzewać. Pisiaci zapewne naiwnie wierzą, że „my od nich, a potem my im” i wtedy bilans wyjdzie z grubsza na zero. Idioci.
Pora na koszerną kolację mateuszka i jego przyjaciela, bo taki maliniak już ma albo czeka na dalsze dyrektywy od jonny’ego.
@Gaetano Pisaci w nic nie wierzą i nie wierzyli.A sprawą reparacji od Niemiec chcieli przykryć akt 447.Tylko ,że to pierwsze to czysta utopia ,a drugi będzie do realizacji.Współczuję naszym dzieciom i wnukom,i pocieszam się tym ,że nam mieszkańcom ziem odzyskanych ,będą mogli naskoczyć.Taką przynajmniej mam nadzieję ?
@jwu I tu się mylisz Kolego. Wierzą, i to niejako z definicji, w przyjaźń polsko-ussmańską, w te wszystkie zapewnienia, sojusze, gwarancje oraz, frajersko, w przemożną siłę propagandy (która w porównaniu do tej po, jest bardziej sztampowa), jaką mogą sączyć przez swoje tuby, dotowane przez nas samych. Teraz na własne oczy widzimy, do czego ta zgubna wiara doprowadziła.
@Gaetano Polecam „Bez strachu” Albina Siwaka, wiele rzeczy które dzieją się w Polsce będzie bardziej zrozumiałe.
@lp Mam nadzieję, że to nie sugestia? Znam to, są tam bardzo ciekawe rzeczy. Czytałem kiedyś fragmenty, za to znam „Chciałbym dożyć takich dni”. Było tam napisane o „śliniaku”, czyli o TW Znak oraz arcyciekawe wiadomości o ukradlinie, w kontekście rozpadu ZSRR. Już tu o tym, zdaje się, wspomniałem.
@jwu W III Rzeszy żyło wielu Żydów więc pewności bym nie miał, tym bardziej że koszery wyciagną łapy po wszy
@lp …wszystko co będą mogli nam zabrać.
@lp To fakt.Tylko że RFN ,czyli spadkobierczyni III Rzeszy ,spłaciła Żydom wszystko ,i to nie ważne ,czy majątki były w Hamburgu , Szczecinie ,lub we Wrocławiu.Tym się pocieszam.Chociaż przy kapitulacyjnej postawie polskojęzycznych, wszystko jest możliwe i Żydzi mogą dostać jeszcze raz za coś co już dostali ?
@jwu Oczywiście, tak właśnie działa holokaust industry.
Pan Trump napełnił treścią swoją deklarację przyjaźni i sojuszu strategicznego z Polską.
Wypada naszym pupcią wołowym uczyć się na doświadczeniach innych sojuszników USA,
np. Egiptu czy Turcji nieco asertywności dobrze Polsce zrobi.