Córka wiceprezydenta USA pierwszej dekady XXI w. przegrała prawybory do Izby Reprezentantów z polityk kojarzoną z Donaldem Trumpem.

Liz Cheney straciła miejsce w Kongresie w stanie Wyoming przegrywając prawybory w wśród republikanów z Harriet Hageman, której kandydatura została poparta przez byłego prezydenta Donalda Trumpa, podała w środę telewizja Sky News.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

10 PLN    (0.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

56-letnia Cheney była jednym z najgłośniejszych krytyków Trumpa w Partii Republikańskiej i jednym z 10 Republikanów, którzy w 2021 r. głosowali w Kongresie za postawieniem byłego prezydenta w stan oskarżenia za jego rolę w zamieszkach na Kapitolu z 6 stycznia tegoż roku. Tymczasem Hageman podzielała publicznie przekonanie Trumpa, że wybory, po których stracił władzę zostały sfałszowane.

Cheney w oficjalnym wystąpieniu uznała już swoją przegraną. Jak twierdzą komentatorzy, zwycięstwo Hageman wskazuje, że Trump nadal ma wpływ na Partię Republikańską.

Przemawiając po prawyborach Cheney powiedziała, że mogłaby „z łatwością” ponownie wygrać prawybory, gdyby zdecydowała się poprzeć narrację Trumpa. Jednak jak powiedziała – „To droga, której nie mogłam pójść i którą nie pójdę”.

Liz Cheney zasiada w Izbie Reprezentantów od 2016 r. Jest córką Dicka Cheneya, który był wiceprezydentem w czasie dwóch kadencji rządów George’a Busha juniora. Był on uważany za mającego duży wpływ na prezydenta.

news.sky.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz