Kolejny urzędnik opuszcza administrację Trumpa

Kolejny przedstawiciel administracji Donalda Trumpa ogłosił rezygnację. Tym razem złożył ją Michael Anton, rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

O rezygnacji Antona poinformował amerykański portal Politico. Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego ogłosił ją w niedzielę. Według portalu odejście Anton jest konsekwencją rezygnacji doradcy Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego generała Herberta R. McMastera. Anton ciągle jednak wykonuje swoje obowiązki i brak informacji na temat tego, kiedy formalnie przestanie pełnić urzędową funkcję.

W swoim komentarzu Politico podkreśla, że Anton był “jednym z pierwszych i najbardziej zdecydowanych obrońców polityki >>Ameryka First<<“, którą Trump głosił w czasie kampanii wyborczej, a która miała oznaczać zmniejszenie zagranicznego zaangażowania USA i skupienie się na kwestiach wewnętrznych i partykularnych interesach, co część komentatorów oceniało jako zapowiedź izolacjonizmu. Był także ostrym krytykiem establishmentu Partii Republikańskiej.

Jego rezygnację można uznać za kolejne potwierdzenie przechodzenia administracji Trumpa na pozycje polityki imperialnej, czego innym przejawem jest nominacja radykalnego neokonserwatysty, Johna Boltona na stanowisko doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego. Politico zwraca zresztą uwagę na tę nominację przy okazji deklaracji Antona.

politico.com/kresy.pl

 

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply