Tak opisał sytuację na Ukrainie komisarz Rady Europy ds. praw człowieka Nilsa Muiznieksa, który w dniach 1-5 grudnia był we wschodniej Ukrainie.

„Zaszły liczne, poważne naruszenia praw człowieka, jak to potwierdził urząd Wysokiego Komisarza ONZ ds. praw człowieka i nne źródła.W te naruszenia byłi zamieszani bojownicy [separatystyczni] oraz siły państwowe i walczące razem z nimi bataliony ochotnicze” – można przeczytać w oświadczeniu Muznieksa.

noi.md/kresy.pl

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • votum_separatum
   votum_separatum :

   hej: 08.12.2014 22:56 Eufemistycznie nazwano zło naruszeniami. Podejrzewam, że Komisarz Ludowy UE zapłaciłby stanowiskiem za stwierdzenie zbrodni ukraińskich i co najwyżej przestępstw separatystów. O ile strona separatystyczna jest podzielona przynajmniej na dwie samozwańcze republiki, oddziały w których o wszystkim decyduje arbitralnie dowódca polowy oraz niezliczona ilość maruderów, jest technicznie niezdolna do czegoś więcej niż przestępstwa wobec jeńców lub ludności lojalnej juncie kijowskiej (a tej jest niewiele nawet według samych banderowców) to bandy ukraińskie (tak należy ich określać) prowadzące operację terrorystyczną, chcąc zmusić 80% mieszkańców Donbasu do posłuszeństwa siłą, niewątpliwie prowadzą masową akcję eksterminacyjną i to jest zbrodnią.

    • votum_separatum
     votum_separatum :

     hej: 08.12.2014 23:37 dokładnie tak – co najwyżej przestępstw, bo – Zbrodnie wojenne – według traktatu wersalskiego, wszelkie działania, które naruszają prawa i zwyczaje wojenne (artykuł 228), a także bulwersujące międzynarodową moralność i powagę traktatów (artykuł 227). Maruderzy żołnierzami nie są. Tak samo jak ich nie dotyczy traktowanie jako jeńców tak samo ich przestępstwa mogą być traktowane co najwyżej jako czyny zbrodnicze – np. morderstwo. Poza tym takich paru bandziorów nigdy nie wyżądzi tyle krzywdy co cały batalion lub pułk banderowców. Nie ta skala.

 1. hej
  hej :

  Zgadza się eufemistycznie nazwano zło naruszeniami. Ale podtrzymuję to co napisałem, wojna przyciąga do siebie różne indywidua po obydwu stronach, w części idealistów, w części z chęci zarobku ale w części zwykłych psychopatów którzy później przez nikogo nie kontrolowani wyprawiają swoiste harce. Rezultaty wojny możemy obecnie obserwować. Pozdrawiam. P.S. Jak na ironię to co piszę właśnie słyszę w TVPinfo o „psach wojny” i komentarz-wszyscy łamią prawo.

   • hej
    hej :

    Votum_separatum: 08.12.2014 23:29 Proszę mi powiedzieć, czy Pan reprezentuje polski punkt widzenia czy zupełnie inny, bo już się gubię. To jest dla mnie nie zrozumiałe. I co żaden z ich nie zginął? Pozdrawiam, jeszcze raz dobranoc.

    • votum_separatum
     votum_separatum :

     hej: 08.12.2014 23:42: Doprawdy zadziwia mnie Pan! Pana nie interesuje to jak jest na prawdę, tylko jakiś punkt widzenia (nie koniecznie pański pokrywa się z polskim). Według mnie lepiej, żeby polskich najemników tam nie było. Ale to prywatna sprawa tych ludzi. Gorzej jeżeli są tam instruktorzy wykonujący rozkazy na zlecenie państwowe.

     • hej
      hej :

      Oczywiście, co prawda może nie TVN, ale którekolwiek media, tak jak to było w przypadku śmierci Polaka- obywatela Ukrainy i tak jak to jest w przypadku śmierci Kazimierza Wróbla. Pana natomiast chyba mniej interesuje prawda a bardziej wybielanie jednej ze stron konfliktu. Powtarzam, udział naszych obywateli w tej wojnie jest marginalny, a artykuły i komentarze o tym, że tam ich widziano albo słyszano to zwykłe kłamstwo i manipulacja, które służy tylko i wyłącznie do budowania czarnego pijaru (skutki odczuwamy). Zastanawiam się natomiast kiedy wreszcie Pan zacznie pisać cokolwiek pozytywnego na temat współczesnej Polski i Polaków bo Pan również ten czarny pijar buduje. Pozdrawiam