Dziennikarz pisma “Politico” Ben Judah powołując się na słowa Radosława Sikorskiego, opisał ofertę polityczną, jaką miał skierować Władimir Putin wobec Donalda Tuska w 2008 roku.

To była pierwsza rzecz, jaką przedstawił Putin mojemu premierowi, Donaldowi Tuskowi, gdy ten był z wizytą w Moskwie. Powiedział, że Ukraina to sztuczny kraj, a Lwów jest polskim miastem i dlaczego tego problemu nie rozwiązać razem? Tusk na szczęście nie odpowiedział. Wiedział, że jest nagrywany– miał powiedzieć Sikorski, którego cytuje Judah. Propozycja Putina miała paść w Moskwie w 2008 roku podczas wizyty polskiego premiera.

Putin chciał zadeklarowania przez Polskę udziału polskich wojsk. To były sygnały wysyłane do nas. Wiemy, jakie było ich myślenie– cytuje Sikorskiego dziennikarz “Politico”.

“Politico” / polskieradio.pl / Kresy.pl

25 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • jaroslaus
   jaroslaus :

   dla niektórych z mroczkami przed oczami. To, że Polaków tam nie na to nie wynik tego, że nigdy ich nie było, tylko że zostali wymordowani. Poćwiartowani, porąbani, spaleni, rozerwani końmi itd. Tylko skończony idiota liczyłby na jakieś udobruchanie papy rezuna po powrocie Lwowa do Polski. Tego by się nie dało zrobić. Jedynym rozwiązaniem byłoby podstawić pociąg, dać godzinę za zabranie szmat i kierunek Kijów. A ci co się po piwnicach będą chować to kula w łeb. Chyba widzicie, że z Krymu to sami uciekli. Da się? Da się. Lwów trzeba zasiedli Polakami z Syberii, Kazachstanu i innych części Rosji oraz z e wschodniej tzw. ukrainy. Nie zrozumcie mnie źle. Ja jestem jeszcze trochę przed trzydziestką. Nie znałem mojej rodziny z Wołynia, ale wiec co tam zrobili i tylko za to nie miałbym najmniejszych oporów moralnych by nadzorować pożegnanie rezuna.

   • rdzis
    rdzis :

    Szanowany panie Jaroslaus. Proszę wziąć pod uwagę że w latach 1944-1956 zostało przymusowo wywiezione do Polski, przeważnie na Ziemie odzyskane 1,5 mln Polaków. Żadne rezuny nie byłyby w stanie “pocwiartowac” takiej ilości ludzi.

 1. sobiepan
  sobiepan :

  słowa Radosława Sikorskiego, opisał ofertę polityczną, jaką miał skierować Władimir Putin wobec Donalda Tuska w 2008 roku.To była pierwsza rzecz, jaką przedstawił Putin premierowi, Donaldowi Tuskowi, gdy ten był z wizytą w Moskwie. Powiedział, że Ukraina to sztuczny kraj, a Lwów jest polskim miastem i dlaczego tego problemu nie rozwiązać razem? Tusk na nieszczęście nie odpowiedział pokazując że dla niego Polskość to ,,Nienormalność” . Wiedział, że jest nagrywany Mógł nawiązać do rozmowy w warunkach wykluczających nagrywanie. Zniszczył kolejną po 1990 r szansę odzyskania Kresów.

 2. nina-pl
  nina-pl :

  Utknęlibyśmy tam jak Brytyjczycy w Belfaście, to by nas przerosło ekonomicznie i o to chodziło Wołodii podzielić , skłócić i osłabić. Po roku szarpaniny z Ukraińcami Polacy wywieźli by Tuska na taczkach a Putin by miał ubaw, szczwana bestia.

 3. kp
  kp :

  Podstawową sprawą jest zakazanie pod sankcjami karnymi noszenia itp. symboliki bankerowskiej i nieobanderowskiej jako formy nazizmu. Ulotki odpowiedniej treści powinny być wręczane na wschodniej granicy.

 4. stona
  stona :

  Poważny błąd …. Pewnie taką samą ofertę dostali Rumuni i Węgrzy. Skwapliwie ją wykorzystują Rumuni i Węgrzy prowadząc aktywną politykę wobec tych ziem. Polacy jak panienka nic nie robią, najlepiej dla wielu aby Polaków tam nie było.
  Czy takie rozwiązanie miało by sens. Sądzę że jakieś 80 procent ludzi tam mieszkających przyjęło by takie rozwiązanie z wielkim zadowoleniem. Dla nich Polska to ostoja spokoju i stabilności gospodarczej. Zapewne trzeba by wiele wsadzić w infrastrukturę ale wbrew pozorom opłaciło by się każdej ze stron. Oczywiście byłby mały problem z nacjonalistami ale szybko o tym można było by zapomnieć kiedy poziom życia by rósł. Polska ma poważny problem demograficzny więc napływ nowych obywateli byłby bardzo sprzyjający i korzystny.
  Wcześniej czy później tak i tak się stanie. Nie dlatego że mam taki pogląd ale historia ma swoje prawa. Organizmy słabsze giną wśród mocniejszych i są wypierane. Jeżeli a na pewno ten bałagan potrwa jeszcze trochę to Wschodnia Galicja oraz Wschodnia Małopolska będą dążyć do ucieczki z tego w stronę Polski. Lepiej być Ukraińcem w Polsce i mieć co jeść jak Ukraińcem na Ukrainie bez perspektyw,

  Reasumując w jakiś sposób ziemie te i tak wejdą w orbitę polskiej zwierzchności nie wiemy tylko jak. Pisał także o tym dość znany futurolog jak Francis Fukujama.

  PS: W czasie mojego ostatniego niedawnego pobytu w Karpatach wszedłem w rozmowę z Hucułem.
  – Panie tu każdy chce uciec od wojny i nie wiadomo co może się stać. Tak może być że Węgrzy wejdą i Polacy

  – Panie i tak może być, może nie było by to takie najgorsze …

 5. votum_separatum
  votum_separatum :

  Spokojnie, nie wiadomo ile w tym prawdy. Sikorski może koloryzować a jego otoczenie starszych i mądrzejszych jak Anka Appelbaum, czy ten Ben Judah (do cholery co za towarzystwo!! ;-)) może wogóle kłamać. Co do samych Ziem Polskich pod ukraińską okupacją to należy wytworzyć sytuację w której część ludności, uświadomionej narodowo Polonii zacznie dążyć do połączenia z RP. Wtedy przy okazji prób rozwiązania siłowego przez banderowców należy wesprzeć militarnie Polaków i przegnać ukropów nad Dniepr. W związku z tym należy zachować w uzbrojeniu WP BM-21 “Grad” i rozwijać WR-40 Langusta hehe.