Putin: rosyjska broń jądrowa zostanie rozmieszczona na Białorusi w lipcu

Władimir Putin podczas spotkania z Aleksandrem Łukaszenką w Soczi określił kiedy na Białorusi zostanie rozmieszczona rosyjska broń jądrowa.

Na spotkaniu Putin zapowiedział, że rozmieszczenie rosyjskiej broni jądrowej na Białorusi rozpocznie się natychmiast po zakończeniu przygotowań infrastruktury w dniach 7-8 lipca.

„Jeśli chodzi o najdelikatniejsze kwestie, które uzgodniliśmy, wszystko idzie zgodnie z planem. 7-8 lipca zakończą się przygotowania odpowiednich obiektów. I natychmiast rozpoczniemy działania związane z umieszczenie odpowiednich gatunków broni na swoim terytorium. Więc wszystko idzie zgodnie z planem, wszystko jest stabilne”.

Jak pisaliśmyministrowie obrony Rosji i Białorusi Siergiej Szojgu i Wiktor Chrenin podpisali pod koniec maja w Mińsku dokumenty określające procedury przechowywania rosyjskiej broni jądrowej w specjalnym magazynie na terytorium Białorusi.

Do sprawy odniósł się w piątek prezydent USA Joe Biden. Zapytany przez Polskie Radio o reakcję w tej kwestii oświadczył, że jego reakcja na plany Rosji jest „skrajnie negatywna”.

Kresy.pl / belta.by / tass.ru

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply