Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin podpisał dekret o warunkach służby wojskowej obywateli państw trzecich w armii rosyjskiej.

„Wojskowi, którzy są obywatelami państw trzecich, uczestniczą w wypełnianiu zadań w warunkach stanu wojennego, a także w warunkach konfliktów zbrojnych zgodnie z ogólnie uznawanymi zasadami i normami prawa międzynarodowego, umowami międzynarodowymi Rosji i ustawodawstwem Rosji” – głosi dekret.

Zaznacza się ponadto, że obywatel innego państwa powinien posługiwać się językiem rosyjskim.

Kontrakt nie może być zawarty z codzoziemcem, wobec którego toczy się postępowanie sądowe lub śledztwo bądź ze skazanym na karę pozbawienia wolności.

gazeta.ru / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz